×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. decembris, 2012
Drukāt

Jauni vēstnieki no Japānas, Ziemeļkorejas un Indijas

Foto no Valsts Prezidenta kancelejas arhīvaFoto no Valsts Prezidenta kancelejas arhīva

Valsts prezidents Andris Bērziņš darbam Latvijā akreditējis trīs jaunus vēstniekus – Japānas, Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas un Indijas. 


 

Japānas vēstnieks Latvijā turpmāk būs karjeras diplomāts Tošijuki Tags. Viņš dzimis 1950. gadā, un viņam ir jurista izglītība. Ieņēmis dažādus amatus Japānas Ārlietu ministrijā un vēstniecībās Lielbritānijā, Kanādā, kā arī savas valsts pastāvīgajā pārstāvniecībā starptautiskajās organizācijās. Kopš 2009. gada bija Japānas vēstnieks Tunisijā.

Ziemelkoreja_VPK_7

Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas (KTDR) vēstnieks Paks Kvans Čoļs dzimis 1956. gadā. Karjeras laikā strādājis par pasniedzēju universitātē. Ārlietu dienestā kopš 1989. gada, ieņēmis dažādus amatus KTDR Ārlietu ministrijā. Vēstnieks rezidē Stokholmā. Vienas no izolētākajām pasaules valstīm – Ziemeļkorejas – vēstnieks vakar atteica interviju “LA”, aizbildinoties ar laika trūkumu.

Kā vēsta Valsts prezidenta preses dienests, A. Bērziņš tikšanās laikā izklāstījis uz sadarbību vērstas ekonomikas priekšrocības. Savukārt vēstnieks sniedzis KTDR skatījumu par attiecību pamatprincipiem ar citām valstīm. Ziemeļkoreja Latvijas neatkarību atzina 1991. gada 7. septembrī, bet diplomātiskās attiecības tika nodibinātas tā paša gada 26. septembrī.

 

 

Indija_VPK_7Indijas vēstniece Latvijā turpmāk būs Banašri Bose Harisone. Viņa Deli universitātē studējusi ekonomiku, bijusi pasniedzēja augstskolā publiskajās finansēs un mikroekonomikā.

Ārlietu dienestā kopš 1981. gada. Ieņēmusi dažādus amatus Indijas Ārlietu ministrijā un vēstniecībās Francijā, Ungārijā, Horvātijā, Dienvidāfrikas Republikā un ASV. Kopš 2012. gada ir vēstniece Zviedrijā. Vēstniece rezidē Stokholmā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+