×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Jauni vēstnieki no Taizemes, Čīles un Bulgārijas

Foto - LETA un no Valsts Prezidenta kancelejas arhīvaFoto - LETA un no Valsts Prezidenta kancelejas arhīva

Jātiekas biežāk
”Mums jāmazina zināšanu trūkums starp mūsu valstu cilvēkiem,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa teica Taizemes Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Tērakuns Hijoms.

 

Viņš A. Bērziņam nodevis sveicienus saistībā ar Latvijas valsts proklamēšanas 94. gadadienu. Vēstnieks uzskata, ka, lai abu valstu cilvēki vairāk zinātu cits par citu, nepieciešams biežāk rīkot augsta līmeņa vizītes, Taizemei Latvijā jābūt pārstāvētai Goda konsula līmenī un ik gadu jārīko savstarpējas abu valstu amatpersonu augsta līmeņa tikšanās. Tāpat Taizeme esot ieinteresēta piedalīties Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas aktivitātēs. T. Hijoms apliecināja, ka ekonomiskajā jomā viņš labprāt redzētu Latviju un tās ostas kā vietas, caur kurām izplatīt savas valsts ražojumus, kā arī izmantot Latvijas pieredzi kokrūpniecībā.

T. Hijoms dzimis 1956. gadā. Ieguvis maģistra grādu politikas zinātnē Tenesijas universitātē un beidzis Taizemes Nacionālo aizsardzības akadēmiju. Ārlietu dienestā kopš 1982. gada. Ieņēmis amatus Taizemes Ārlietu ministrijā un Taizemes vēstniecībā Kanādā, bijis vēstnieks Korejā un Norvēģijā. Vēstnieks rezidē Oslo.

 

Ekspertīze par Centrālāziju
Cile_VPK_8

Čīles Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Horasaijo del Valje Irrarsavals apstiprināja, ka viņa valsts labprāt izmantotu Latvijas zināšanas un pieredzi, veidojot uzņēmējdarbību un sadarbību ar Centrālāzijas valstīm, kuru tirgu apgūšanā ir ieinteresēta Čīle. “Latvija varētu būt kā labs starpnieks ekonomisko attiecību veidošanā ar šīm valstīm un Latīņameriku,” teica diplomāts. Vērtējot savas valsts lomu, vēstnieks teica, ka tai ir labas attiecības ar pārējām sava reģiona un citām valstīm un tā ir arī laba vieta, kur nodarboties ar biznesu.

H. D. Valje Irrarsavals dzimis 1952. gadā. Ārlietu dienestā kopš 1971. gada, ieņēmis amatus Čīles Ārlietu ministrijā un tās pārstāvniecībās. Kopš 2012. gada vēstnieks Zviedrijas Karalistē. Studējis Čīles universitātes tēlotājmākslas fakultātē, vēlāk “Andrés Bello” diplomātiskajā akadēmijā.

 

 

Spārno 
nacionālās jūtas

Bulgarija_VPK_8“Esmu iedvesmots par Latvijas nacionālo svētku svinībām – pirmoreiz Eiropā redzēju, ka tik daudz jaunu cilvēku un ar tādām emocijām piedalītos valsts svētkos. Rīgas ielās jutu Latvijas nacionālā gara cildenumu,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzsvēra Bulgārijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Vasilijs Hristovs Takevs, kurš rezidē Varšavā. Jautāts, kas vieno latviešus un bulgārus, V. H. Takevs atbildēja, ka vienojošais abu tautu mentalitātēs ir demokrātijas un brīvības sajūtas un arī līdzīgā, bet smagā vēsture. Viesojoties Latvijā, vēstnieks bijis arī pie Baltijas jūras un iedvesmojies no tās īpašā skaistuma, kurš piemīt tikai Baltijai. Vēstnieks sola, ka pēc pieciem gadiem Latvijā varētu tikt atvērta Bulgārijas vēstniecība, norādot, ka Latvija ir Bulgārijas partneris ES un arī sabiedrotais NATO. “Mūsu valstīm svarīgie jautājumi ES darba kārtībā sakrīt. Tas attiecas uz daudzgadu budžetu, kohēzijas politiku, lauksaimniecību un migrācijas jautājumiem. Lauksaimniecības tiešmaksājumi Bulgārijai ir nepietiekami, un mēs esam kategoriski pret ES izskanējušo ieceri tos vēl vairāk samazināt. Šajā jautājumā mums ar Latviju ir laba sadarbība,” akcentēja vēstnieks.

V. H. Takevs dzimis 1953. gadā. Studējis Sofijas universitātē un Maskavas starptautisko attiecību institūtā. Ārlietu dienestā kopš 1978. gada, ieņēmis amatus Bulgārijas Ārlietu ministrijā un vēstniecībās. Bijis vēstnieks Argentīnā, Paragvajā, Krievijā, Spānijā un šobrīd ir vēstnieks Polijas Republikā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+