×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Jaunie arhitekti atrāda idejas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 24. janvārī, Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina centrā Āzenes ielā 18 tiek atklāta RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes absolventu diplomprojektu izstāde “100% SALE” un 2013. gada izlaiduma gadagrāmata, liecina informācija universitātes mājas lapā.

Šogad RTU diplomu iegūst 26 jaunie arhitekti. Viņi studijas sāka laikā, kad Latvija piedzīvoja ekonomisko krīzi, un arhitektūras un būvniecības nozarē bija iestājies sastingums.

Absolventi diplomprojektos ieskicē savu redzējumu par Rīgas pilsētvides attīstību, īpaši akcentējot nepieciešamību domāt par padomju laikā izveidoto dzīvojamo rajonu revitalizāciju. Bez uzmanības nav palicis arī Rīgas vēsturiskais centrs. Vairākus diplomandus interesē bijušo rūpnīcu teritoriju un ēku nākotne. Izstādē varēs iepazīties arī ar studentu piedāvātajiem risinājumiem postindustriālās pilsētvides transformācija Kauņā un Fusin salas telpiskās attīstības stratēģijai Šanhajā, Ķīnā.

Absolventi izstādei izraudzījušies nosaukumu “100% SALE”, jo tas harmoniski iekļaujas janvārim raksturīgajā sezonas izpārdošanas drudzī: “Mēs, jaunie arhitekti, gribam ne tikai būt laikmetīgi un orientēties aktuālajās norisēs, bet arī vēlamies, lai pieredzējušie kolēģi un sabiedrība uzzina par mums un seko līdz mūsu gaitām. Šis nav manifests, bet piedāvājums. Gribam dzirdēt viedokļus, konstruktīvu kritiku un esam gatavi piedalīties diskusijās. Ekonomikas burbuļi, smilšu pilis un krīze lai paliek pagātnē!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+