Mobilā versija
Brīdinājums +15.6°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
24. janvāris, 2014
Drukāt

Jaunie arhitekti atrāda idejas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 24. janvārī, Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina centrā Āzenes ielā 18 tiek atklāta RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes absolventu diplomprojektu izstāde “100% SALE” un 2013. gada izlaiduma gadagrāmata, liecina informācija universitātes mājas lapā.

Šogad RTU diplomu iegūst 26 jaunie arhitekti. Viņi studijas sāka laikā, kad Latvija piedzīvoja ekonomisko krīzi, un arhitektūras un būvniecības nozarē bija iestājies sastingums.

Absolventi diplomprojektos ieskicē savu redzējumu par Rīgas pilsētvides attīstību, īpaši akcentējot nepieciešamību domāt par padomju laikā izveidoto dzīvojamo rajonu revitalizāciju. Bez uzmanības nav palicis arī Rīgas vēsturiskais centrs. Vairākus diplomandus interesē bijušo rūpnīcu teritoriju un ēku nākotne. Izstādē varēs iepazīties arī ar studentu piedāvātajiem risinājumiem postindustriālās pilsētvides transformācija Kauņā un Fusin salas telpiskās attīstības stratēģijai Šanhajā, Ķīnā.

Absolventi izstādei izraudzījušies nosaukumu “100% SALE”, jo tas harmoniski iekļaujas janvārim raksturīgajā sezonas izpārdošanas drudzī: “Mēs, jaunie arhitekti, gribam ne tikai būt laikmetīgi un orientēties aktuālajās norisēs, bet arī vēlamies, lai pieredzējušie kolēģi un sabiedrība uzzina par mums un seko līdz mūsu gaitām. Šis nav manifests, bet piedāvājums. Gribam dzirdēt viedokļus, konstruktīvu kritiku un esam gatavi piedalīties diskusijās. Ekonomikas burbuļi, smilšu pilis un krīze lai paliek pagātnē!”

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+