×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Jaunie ātrās palīdzības auto Rīgā: lētāki, nedaudz mazāki, manevrēt spējīgāki (1)

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Sarmīte Villere piedalās jauno ātrās palīdzības operatīvo transportlīdzekļu prototipu prezentācijas pasākumā NMPD dienestā.Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Sarmīte Villere piedalās jauno ātrās palīdzības operatīvo transportlīdzekļu prototipu prezentācijas pasākumā NMPD dienestā.

Foto - LETA

Jaunās ātrās palīdzības mašīnas darbam Rīgas reģionā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) būs pēc parametriem nedaudz mazāki nekā esošie un manevrēt spējīgāki, šodien žurnālistiem pastāstīja NMPD vadītāja Sarmīte Villere.

Jaunās mašīnas testēs divas nedēļas. Pēc izmēģināšanas NMPD dos saskaņojumu piegādātājam sākt visu pārējo brigāžu auto aprīkošanu.

Ņemot vērā Rīgas reģionālā centra brigāžu darba specifiku – ka ir bieži, bet īsi pārbraucieni, ko nosaka augstais iedzīvotāju blīvums nelielā teritorijā un slimnīcu tīkls, ir iegādāti vienas ass piedziņas auto. Jaunie auto ir nedaudz mazāki, kompaktāki un vieglāki kā līdz šim NMPD izmantotie auto.

Kopumā vienas mašīnas cena ar vienas ass piedziņu ir aptuveni 76 000 eiro, kas ir par 17 389 eiro mazāk nekā tad, kad vienas ass mašīnas tika iepirktas reģioniem.

NMPD dienests līdz nākamā gada februāra vidum saņems 52 jaunas mašīnas darbam Rīgas reģionā. Kā atzīmēja Villere, 30 mašīnas dienests saņems līdz 3.novembrim, savukārt pārējās mašīnas pakāpeniski tiks piegādātas līdz februārim. Kopumā 52 jaunas ātrās palīdzības mašīnas NMPD izmaksās 4,2 miljonus eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Uz jaunās automašīnas prezentāciju ceturtdien ieradās arī veselības ministre Anda Čakša. Kā atzīmēja ministre, lai pacientiem sniegtu kvalitatīvu palīdzību, mediķiem ir nepieciešamas kvalitatīvas un labi aprīkotas ātrās palīdzības automašīnas.

Kā norāda dienestā, automašīnu specifikācijā tika iekļautas prasības, kas ļāva samazināt kopējās spēkrata iegādes izmaksas un arī kopējo svaru, līdz ar to potenciāli arī ekspluatācijas izdevumus, degvielas patēriņu, ritošās daļas un transmisijas noslodzi, kas dos ekonomiju arī automašīnu lietošanas laikā.

Villere arī atzīmēja, ka līdz ar šo automašīnu piegādi tiks noslēgta NMPD autoparka atjaunošana. Ņemot vērā, ka, lai atteiktos no ārpakalpojuma, NMPD darbam Rīgas reģionā piegādāja mašīnas no citiem reģioniem, tagad šīs mašīnas varēs atgriezties reģionos un tikt izmantotas kā rezerves mašīnas.

Viņa arī pastāstīja, ka jaunie spēkrati pēc parametriem ir nedaudz īsāki, kā arī manevrēt spējīgāki, ņemot vērā Rīgas specifiku, kur izsaukumu intensitāte ir liela. Īpaši domāts arī par mediķiem, automašīnas vidi padarot ergonomiskāku.

Tāpat NMPD vadītāja atzīmēja, ka dienestam turpmāk nāksies nodarboties vien ar plānveida automašīnu atjaunošanu, piemēram, valstī nomainot dažas mašīnas gadā, lai pie pacientiem nenāktos doties ar spēkratiem, kas vecāki par septiņiem gadiem. Villere arī uzsvēra, ka jaunais 52 automašīnu papildinājums ļaus dienestam izveidot pietiekami lielu aktīvo rezervi, kas domāta ārkārtas situācijām.

Jau ziņots, ka konkursā par ātrās palīdzības automašīnu piegādi NMPD uzvarēja SIA “Auto Blitz”.

Ik dienu NMPD visā Latvijā uz izsaukumiem dodas līdz pat 190 brigādēm, kopumā izpildot vidēji 1200 izsaukumu – tostarp Rīgas reģionālā centra apkalpes teritorijā aptver gandrīz 850 tūkstošus iedzīvotāju un brigāžu skaits sasniedz līdz 64, kuras ik dienu izpilda pusi no visas valsts izsaukumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies Belēvičam par drosmi sakārtot NMPD!

Draugiem Facebook Twitter Google+