×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Jaunie elektrības tarifi sit pa pirkstiem ražotājiem (16)

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Dundagas novada Dūmeles ciema zemnieku saimniecības īpašnieks Sandis Veide ir sašutis par elektrības sadārdzināšanos, ko panācis vienīgais lielais elektrotīklu īpašnieks un uzturētājs valstī – akciju sabiedrība “Sadales tīkls”, no 1. augusta ieviešot fiksētu maksu par elektrības piegādi.

Briest trīskāršs elektrības sadārdzinājums!

“Dažādu elektroiekārtu darbināšanai saimniecībā izmantoju 125 ampēru jaudas trīsfāžu pieslēgumu,” stāsta Sandis, “bet esmu aprēķinājis, ka pēc fiksētās maksas ieviešanas par vienu pieslēguma jaudas ampēru septembrī man būs jāmaksā vairāk nekā 10 eiro. Gadā ap 1300 eiro, nerēķinot patērēto elektrību! Aptuveni trīs vai četras reizes dārgāk, nekā par elektrību maksāju pašlaik!”

Dūmelē Sandis Veide patstāvīgi saimnieko kopš 2007. gada, agrāk bijis rīdzinieks. Kā viņš stāsta, esot sācis pilnīgi tukšā vietā, viņam bijuši vien 13 hektāri no saviem vecākiem mantotas zemes. Pirms diviem gadiem izveidojis zemnieku saimniecību, kopā ar nomāto zemi pašlaik apsaimniekodams aptuveni 90 hektārus. Iesācis vairāku saimniecības ēku būvniecību, iegādājies traktoru, lauksaimniecības inventāru, ekskavatoru. Atspērienam tur ap 300 zosis un 20 cūkas.

“Bet tagad šis sadārdzinājums pārvelk svītru visiem maniem nākotnes plāniem. Man ir pilnīgi skaidrs, ka tādas summas par elektrību nekad nespēšu samaksāt un ka saimniekošana vairs neatmaksāsies – es tikšu izputināts,” atzīst Sandis.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Ja zemnieks savu biznesu varētu ”taisīt” pēc Sadales tīkla parauga!!!!!
  Laipni lūgts klubiņā!

 2. Savu jaudas palielinājumu apsvēršu,kad sabiezēšu…Un tas būs nākamajā dzīvē..

 3. Ausaini tik veido gāzes un elektroneatkaribu no Mistiskas Krievijas)) bet rezultātā astoņkāji pampst- bet krievi spītīgi nenāk! Ja atnāktu – būtu uz ko norakstīt savu debilismu..

 4. Esmu Anglijā, jo jau pirms šīs kārtējās laupīšanas nevarēju izdzīvot. Atgriezties? Es gribētu, bet kā lai dzīvo?

 5. Cilveks izgudroja LED lampas lai taupitu elektribu, sanema Nobelja premiju.
  Tagad sanak ka taupit ir mulkigi jo tu tapat maksa ?

 6. Kas notiktu, ja neviens nemaksātu par elektrību? Šis uzņēmums izputētu.To viņi arī būtu pelnījuši. Varbūt tad viņi sāktu rēķināties ar reālo situāciju un neliktu tik dārgi maksāt par neko -līnijas abonēšanu u.c. absurdus maksājumus.

 7. Nu re te tie 50 ļimoni ko reizniece atrada arī ir…………
  Kādreiz 90 bija rekets tad tas arī pie saviem 10% pieturējās a kas te es pat nezinu kā šitos nosaukt.

 8. Izņemiet starpniekus (kupi-prodai) un nekas nekur nesitīs!!!

 9. Latvenergo nekad neieviesīs karību savos apcirkņos…kreisā roka nezina ko labā darīs ko plānos.vai panus kopigi veikt lai būtu mazāki izdevumi..kundziņiem po…!labas gada prēmijas,automašinas pie sēžas ,pat ja tikai kantorists.vienieki,sekretāri ļietveži.darbus ko varētu veikt paši,par bargām naudām atdot uz malu..lūk Latvenergo seja!

 10. Cionistiem ir kāds likums, kurš nesit baltos?!

 11. Man ari vairs neatmaksajas maksāt par 3fazu pieslegumu visu gadu ar jaudu (amperiem) kurus izmantoju tikai 1x gada malkas zāģim. Pāriešu uz mazākiem A un turpmāk lai zāģē kads cits šāda pakalpojuma sniedzejs ar savu genertoru, rokām, … Vai t.m.l. Ja jau tam Latvenero nevajag manu naudu, lai tiek citiem. Interesanti – to plānoto maksu par pieslēgumu saņems Latvenergo, sadales tīki, SPR vai visi brāligi taisās sadalīt.

  • Nu, tad tev nepietiks jaudas 2 ledusskapjiem, saldētavai, veļas mašinai 2 TV utt. Pamuļķis un kremļa trollis tu esi!!!

 12. SA tarifu paaugstinājums kā kārtējā varnešu dāvana LV apaļajā 25.gadadienā? Auseklīši pat 4.maija republikā pērienu saņem!

Draugiem Facebook Twitter Google+