×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2015
Drukāt

Jaunie gāzes baloni jau apritē (39)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Praktiskā Latvieša” 2014. gada 1. decembra numurā izlasīju rakstu par gāzes baloniem. Radās jautājums, kā mainīs vai uzpildīs jaunos 27 litru balonus, kuri jau pašlaik ir iedzīvotāju īpašumā, ja turpmāk balonus varēs tikai īrēt no tirgotāju firmām? Vai tie būs jānodod lūžņos un jāīrē citi? J. MANTIŅŠ

Vairāk nekā pirms gada nopirku divus jaunos 27 litru balonus. Vai varu tos paturēt? Un kas notiks ar vecajiem sarkanajiem 50 litru baloniem? Vai tos pieņems metāllūžņos? GUNĀRS BĒRZIŅŠ SALASPILS NOVADĀ

Nē, jūsu īpašumā esošie jaunie 27 litru gāzes baloni lūžņos nav jānodod, tie būs derīgi arī turpmāk. Valdība 2014. gada 9. decembrī beidzot apstiprināja Ministru kabineta noteikumus Nr. 755 “Gāzes balonu aprites, uzraudzības un kontroles kārtība”. Tie stāsies spēkā 2015. gada 31. martā, nevis 1. janvārī, kā bija plānots agrāk. Tātad līdz 30. martam iedzīvotāji, kuri to vēlēsies, varēs uzpildīt un apmainīt arī vecos sarkanos 50 litru balonus.

Ekonomikas ministrijas Iekšējā tirgus departamenta Atbilstības novērtēšanas nodaļas vadītājs Edijs Šaicāns skaidro, ka jaunie 27 litru baloni, kas pieder iedzīvotājiem, joprojām būs derīgi. To uzpildīšanai būs vairākas iespējas. Cilvēks varēs lūgt balonu uzpildīt, taču tas prasīs pāris dienu. Tukšo balonu vēl varēs apmainīt pret citu – pilnu. Te iespējami vairāki varianti. Gāzes tirgotājs jūsu balonu varēs uzskatīt par drošības iemaksu vai arī to atpirkt, ja tas būs tehniski labā stāvoklī. Šo kārtību Ministru kabineta noteikumi neregulē, taču tirgotāji paši būs ieinteresēti meklēt risinājumus, lai nezaudētu klientus.

Ja balons pieder jums, par to jārūpējas pašam – nepieciešamības gadījumā jāpārkrāso, jāpārbauda ventiļa drošība u.tml. Vai jums vajadzīgas papildu rūpes? Klientam droši vien ērtāk šīs rūpes uzticēt gāzes tirgotājam un balonu nomāt.

Vecie sarkanie 50 litru baloni ir jūsu īpašums. Lai gāzes tirgotāji par to savākšanu no iedzīvotājiem neprasītu maksu, Ministru kabineta noteikumu 11. punktā teikts, ka turpmākajai lietošanai nederīgos gāzes balonus tirgotājiem ir pienākums pieņemt bez maksas un organizēt to utilizāciju.

Edijs Šaicāns skaidro, ka vecos balonus nodot metāllūžņos nav tik vienkārši. Arī tukšā balonā ir gāzes paliekas, to nevar likt zem metāllūžņu preses, jo notiks sprādziens! Vispirms balonu vajag atbrīvot no gāzes paliekām, tās izsūknējot ar speciālu iekārtu. To veic gāzes uzpildes uzņēmumos.

Kā saprast to, ka pēc 2015. gada 31. marta sarkanie gāzes baloni vairs nebūs derīgi? Protams, neviens pa mājām nestaigās un vecos balonus nost neņems. Iedzīvotāji varēs izlietot atlikušo gāzi, taču par drošību atbildēs paši. Gāzes balona sprādziena gadījumā apdrošinātāji neizmaksās apdrošināšanas atlīdzību, jo tiks uzskatīts, ka pēc 31. marta vecie gāzes baloni vairs nav droši.

Svarīgi

Iedzīvotāji, ja vēlas, sarkanos 50 litru gāzes balonus vēl var uzpildīt līdz 2015. gada 30. martam. Jaunā gāzes balonu aprites kārtība stāsies spēkā 31. martā.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Es gaāzi peku Intergaz un man viss ir ok.

 2. Lietuvā var lietot līdz 2020g.Tur gaisā nesprāgst.Mūsu kliķe grib ielīst Briselei d……bez ziepēm.Tā ir tīra tautas čakarēšana.

  • Tas nav tikai Lietuvā arī Latvijā var lietot līdz 2020.gadam, bet latvieši atkal skrien pa priekšu visam, vajag vai nevajag. Ceru, ka šo ārprātu izdosies juristiem līdz 31. martam apturēt. Un skaidrs ir viens, ka šeit Latvijā cilvēks ir pēdējā vietā.

 3. Var savākt visus ,,vecos”balonus LV un vest pārdot uz Krieviju,tu šādu balonus var lietot joprojām.

 4. Zinu divas firmas – Latvijas propāna gāze un Intergaz.

 5. Vai tad gāzes balonu nomaiņa nebūtu jāveic tikai specializētām firmām. Mūsu valstī tādas ir. Manā mājsaimniecībā to jau daudzus gadus dara firmas speciālisti. Nav jāraizējas par noplūdēm. Vienlaikus tiek pārbaudīta gāzes iekārta. Viens zvans, un balons piegādāts ar spectransportu. Iznāk lētāk nekā pašam braukt pakaļ ar savu mašīnu.

  • Neizklausās,ka Jūs dzīvotu tālu no pilsētas,bet ko darīt lauku cilvēkam,tur viss ir daudz sarežģītāk un ar vienu zvanu vien bieži ir par maz.

 6. Tad sanāk ka man vecais balons vienkārši jāatdod,
  Bet jaunais zaļais jānopērk vietā pa 90 eiro?

 7. Vai tad metāllūžņi vairs neko nemaksā??? Vai balona svars neatbilst kāda metāllūžņu svara/cenai???
  Ja zagļi nozog elektro kabeli, piena kannas utt. viņi saņem atlīdzību par nodoto metālu. Bet gāzes balons (tukšs) neko nemaksā??? Nesaprotu! Lūdzu oficiālu skaidrojumu!
  Tā vervelēšana par dārgo speciālu utilizēšanu mani nepārliecina (kā bijušo metālu inženieri). Dārgi var būt vienu balonu utilizēt, bet simti- tūkstoši balonu….
  Kuru tagad lobē, lai uz lielo balonu masu “uzvārītos” ??????????????

 8. saka varot piepildīt gāzes balonus auto gāzes uzpildes stacijās – tik prehodnjiks jānopērk sanāk uz pusi lētāk nekā šobrīd maksā.

 9. nolādētie zagļi lai jūs aizrītos kokpš iestājāmies eiropā tie 100 zagļi taisa tik lai lv cilvēks nespētu izdzīvot. no sākuma elektrība tagad gāze apriebies cik var ciest

 10. Labs biznesins.
  Jau atstraadaats.
  Lidzigs “nekam nederiigo” !!!!!!!!!!!!!!! rublu vagonu suutiisanai uz Krieviju, uz kaa dazi “uzvaariijaas” un, ka te ierasts, ne chiku ne grabu…
  Arii baloni tachu tur arvien buus apritee, atliek tikai paartransporteet, laikam ar tiem pashiem vagoniem….., pari robezai….
  Un atkal tiirs “uzvaariijums”…
  Bet sauksies – metaalluuzni…

 11. Neredzu nekādas problemas. Burat drāmu no nekā.

 12. Un vēl brīnās un nesaprot, kāpēc cilvēki brauc prom un ienīst šo valsti! Nožēlojamā zagļu valdība, vai reiz neaizrīsieties?

 13. Nolādētie zagļi ! Kurš tad nu atkal uzvārīsies ??? Un cik kukuļos samaksāja tiem ,kas šitos noteikumus izdomāja ???

 14. man šitāds ir.. un ilgi iet.

 15. es noperku pa savu naudu gazes balonu tuksu un pec tam bija japerk pilns…un tagad sitiem idiotiem man jaatdod pa velti?kas vini ir galigi dauziti?Kapec neapsvera iespeju,ka nododot 50l balonu vismaz segt 27l tuksa balona izmaksas un cilveki tik maksatu pa pilno balonu?:@

 16. Laupīšana!!!!!!!!!

 17. ATKAL BANDĪTI UZDARBOJAS,KA TIK KAUTKĀ,MUĻĶA TAAAUUUTTTUUU APČAKARĒT!!!! KĀDS BĀŽ NAUDU KABATĀ ,3 OOO OOO

 18. Un cik maksas jaunais balons,kurs bus jau uzpildits?

 19. Kārtēja tautas apzagšana. Par sarkano balonu maksāju, tagad par velti jāatdod?! Neesmu pret jauniem baloniem. Drošība pirmajā vietā. Ja jaunie baloni, tad domāt vajag kā godīgāk samainīt. Utilizēs?! Gan jau tās gāzes paliekas iztīrīs un nodos metālos. Tātad – uz mūsu rēķina atkal plauks kaut kam bizness. 🙁

 20. Cik ta maksā jaunais balons?

 21. tas nav godīgi—kad man vajadzēja ,man bija japērk jauns gāzes balons,tātad tas ir mans īpašums,ko gribēšu to ar to darīsu, tagat jāatdod par velti kādam iedzīvoties!!!!neviens neraksta cik maksas jaunais gāzes balons?

 22. Ko nozīmē savāks un utilizēs par velti! Es par srkano balonu maksāju savu nopelnīto naudu un balons ir smags un diezgan liela metāla ietilpība. Jums blēžu bandai būtu vecie baloni jāuzpērk vismaz par metāllūžņu cenu vai arī jānomaina pret jauno par lūžņu cenu + cenas starpību! Atkal pa visu Latviju notiks krāpniecība un iedzīvotāju naudas izsūkšana kā saka par neko! Kaut jūs aizrītos vienreiz ar saviem stulbajiem lēmumiem!

 23. milie gazes lietotaji nejau eiropa pieprasa mainit balonus , ne ari vini ir bistami , musu valdibai un oligarkiem tas vajadzigs , valsti izzaga , tagad palika vel parasta tauta ko apzakt . lietuviesiem gan tas nav vajadzigs , nekas pirksim no lietuviesiem , attistisim lietuvas ekonomiku tapat ka ar piena produktiem

 24. Kāda jēga no jaunajiem baloniem,ja reduktori tie paši ,ar atslēgu skrūvējamie?Kad gāzei būs brīvais tirgus?

 25. cik maksas jaunie gazes baloni[ apmaina]

 26. Mans virietis no sarkana gazes balona uztaisija brinishkigu sashliku cepamo aizveramo uz kajinam1Zinams,ka jadabu pareja gaze ara.

 27. tizli sanāk-nopirku jaunu 27litru balonu……beidzās gāze -samainīju pret noskrandušu ……tagat man būs tas noskrandušais jākrāso ja manu jauno paņēma …????

 28. Neko no raksta nesapratu. Es arī pirms gada īpašumā iegādājos pilnīgi jaunu 27 L gāzes balonu (zaļā krāsā, pilnīgi jauns). Vedot uz apmaiņu, man tagad iedeva vecu, apdauzītu un noplukušu sarkano balonu. Kā tad tagad būs, man vēlreiz būs jāpērk jaunais balons. Pērkot balonu nekādu dokumentu neizsniedza, tikai čeku. Kā es varu pierādīt, ka jau reiz nopirku jaunu balonu? Kārtējās mahinācijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+