Sports
Hokejs

Jaunie Irbes un Masaļski – Latvijas hokeja vārtsargiem augstas atzinības ASV 1

Foto – AP/LETA

Latviešu vārtsargs Mareks Mitens trešdien nosaukts par Ziemeļamerikas Hokeja līgas (NAHL) sezonas vērtīgāko spēlētāju, turpinot Latvijas vārtu vīru šīs sezonas dominanci ASV junioru hokejā.

Pašlaik 19 gadus vecais Mitens, pārstāvot Estonas “Rebels” komandu, sasniedza jaunu NAHL rekordu un regulārajā sezonā aizvadīja 11 “sausās” spēles. Tāpat viņš savāca 31 uzvaru, kas bija labākais rādītājs līgā, vidēji ielaižot 1,63 ripas un atvairot 92,5% metienu.

Līgas 24 galveno treneru balsojumā nolemts, ka tieši Mitens jāatzīst par šīs sezonas līgas labāko vārtsargu un arī visas līgas labāko spēlētāju.

NAHL ir otra spēcīgākā junioru līga ASV un šosezon šajā valstī junioru hokejs aizritējis zem Latvijas vārtsargu zīmes, jo iepriekš Matīss Edmunds Kivlenieks tika nosaukts par Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL), kas ir spēcīgākais junioru turnīrs valstī, gada hokejistu un labāko vārtu vīru.

No nākamās sezonas Kivlenieks plāno pārstāvēt Minesotas Štata universitāti Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā, bet Mitens šajā turnīrā spēlēs “Lake Superior State” Universitātē.

Latvijas U-20 izlases vārtsargs Mitens šosezon “Rebels” komandai palīdzēja izcīnīt pirmo vietu NAHL regulārajā turnīrā, bet izslēgšanas sacensībās tā pagaidām sasniegusi otro kārtu.

LA.lv