×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
28. novembris, 2017
Drukāt

Jaunie karavīri dod zvērestu (3)

Foto - Normunds Mežiņš (Jaunsardzes un informācijas centrs)Foto - Normunds Mežiņš (Jaunsardzes un informācijas centrs)

Foto - Normunds Mežiņš (Jaunsardzes un informācijas centrs)

Sestdien 33 jaunie karavīri, kas uzsāka kareivja pamatapmācības kursu šā gada oktobrī, svinīgā ceremonijā Ādažu bāzē deva karavīra zvērestu.

Kareivja pamatapmācības kursā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus. Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departaments informē, ka kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmās septiņas nedēļas noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā posmā, kas ilgst sešas nedēļas, iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – jaunie karavīri mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas. Bruņotie spēki atgādina, ka profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnē mil.lv. Aizsardzības ministrija atgādina, ka kareivja profesiju, kas ir arī militārās karjeras sākumposms, apgūst Kājnieku skolā Alūksnē vai Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos. Lai kļūtu par kareivi, ir jābūt LR pilsonim ar vismaz pamatizglītību vecumā no 18 līdz 39 gadiem.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Prieks par jaunajiem karavīriem! Atbildēt

    MALAČI, puiši, ka esat nolēmuši kļūt par Latvijas armijas karavīru!

  2. Militārais dienests mobilize jaunatni kolektivai darbībai ,audzina un sagatavo jjaunos cilvēkus pārvarēt dzīves grūtības ,sagatavo un apmāca darbā iemaņām ka arī māca rūpēties par otru cilvēku kolektīva ,to cienīt ka personību,cienīt arī sevi,sakopt sevi ,sakārtot domas par atbildību,piensākumiem pret sabiedrību un savu valsti .

  3. Viņi teica būs jautri, Viņi teica nāc pievienojies !

Draugiem Facebook Twitter Google+