Kultūra
Mūzika

Jaunie komponisti pulcēsies Ādažos0

Publicitātes foto

23.martā Ādažu Kultūras centrā norisināsies mūzikas jaunrades konkurss “Skaņuraksti Ādažos”, kas notiks festivāla “Latvijas jaunās mūzikas dienas 2018” ietvaros.

Šogad konkursā piedalīsies 32 jaunie komponisti un tikpat daudz jaunie atskaņotājmākslinieki no Liepājas, Saldus, Engures, Alūksnes, Balviem, Amatas, Salaspils, Madlienas, Ikšķiles, Rīgas un Ādažiem. Konkursa dalībnieki ir Latvijas mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 7 līdz 15 gadiem, kuri apgūst kompozīciju vai kā citādi nodarbojas ar mūzikas jaunradi. Latvijā šis ir vienīgais jaunrades konkurss mūzikas skolu audzēkņiem, īpaši tādēļ, ka kompozīcijas stundas skolās ir retums. Konkursa dalībnieki piedalās ar vienu vai divām kompozīcijām, ko atskaņo audzēkņi no savas mācību iestādes.

Stiklā veidotās laureātu balvas ir tematiski saistītas ar mūziku un ir neatkārtojami mākslas darbi, kas visa gada garumā tapuši Ādažu Mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļā skolotājas Māras Ārentes pārraudzībā. Katrs konkursa dalībnieks saņems arī savas kompozīcijas audio ierakstu. Latvijas Komponistu savienība piešķirs īpašās LKS balvas un LMIC izdotos latviešu mūzikas albumus.

Klausītāji aicināti apmeklēt konkursu Ādažu Kultūras centra Ceriņu zālē plkst.13:30, kā arī Ādažu Mākslas un mūzikas skolas kamerorķestra koncertu un apbalvošanas ceremoniju plkst. 16:30.

LA.lv