×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. augusts, 2013
Drukāt

Jaunie konsultanti “airBaltic” piesaistīti ar “Prudentia” palīdzību

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” stratēģiskais konsultants “Prudentia ” ir izmantojis tiesības slēgt līgumus ar citiem konsultantiem atsevišķu jautājumu risināšanā, līdz ar to Eiropas Komisijas (EK) izmeklēšanas lietā piesaistīti jauni spēki.

Kā informēja Satiksmes ministrijā, atbilstoši Satiksmes ministrijas mandāta līgumam ar EK jautājumiem nodarbojas gan “Prudentia”, gan arī “airBaltic”. Savukārt, lai EK sniegtu detalizētu informāciju par aviokompānijas pārveides procesu, ir izveidota ekspertu komanda, kas turpina darbu.

Vienlaikus šobrīd esot pāragri runāt par šī darba noslēgumu un rezultātiem.

Kā ziņots, Eiropas Komisijas izmeklēšana attiecībā pret nacionālo lidsabiedrību “airBaltic” turpinās, un šai lietai patlaban ir piesaistīti citi juridiskie konsultanti “ar lielu pieredzi valsts atbalsta jautājumos”, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Premjers uzskata, ka valdībai ir būtiska juridiskā argumentācija, kas ļauj uzņēmuma “Baltijas Aviācijas sistēmas” (BAS) un bijušā “airBaltic” prezidenta Bertolta Flika iesniegtās sūdzības Eiropas Komisijā atspēkot. Kā ziņots, BAS un Fliks arī savulaik bija “airBaltic” akcionāri.

Kā ziņots, EK sākusi padziļinātu izmeklēšanu, lai pārbaudītu, vai vairāki valsts atbalsta pasākumi, ko Latvija sniegusi par labu nacionālajai aviokompānijai “airBaltic”, atbilst Eiropas Savienības noteikumiem par valsts atbalstu.

Padziļinātajā izmeklēšanā galvenā uzmanība tiks pievērsta vairākiem pasākumiem. EK pētīs aizdevumu 16 miljonu latu apmērā, ko Latvija piešķīra 2011.gada oktobrī, vēlāk decembrī ievērojami samazinot aizdevuma procentu likmi. Tāpat tiks izmeklēta otrā aizdevuma pirmā daļa 41,6 miljonu latu apmērā, ko Latvija piešķīra 2011.gada decembrī. Tiks skatīts pamatkapitāla palielinājums, par ko 2011.gada decembrī vienojās Latvija un SIA “BAS”, kapitalizējot aizdevumu un BAS veicot skaidras naudas ieguldījumu. Tiks pārbaudīta “airBaltic” 2010.gadā emitēto nulles kupona obligāciju iegāde, ko veica Latvija un BAS, vairāki pārskaitījumi un maksājumi, ko “airBaltic” uzdevumā vai par labu “airBaltic” veica nacionalizēta banka un prasījuma tiesības, ko Latvijas valsts nodeva “airBaltic” par vienu latu.

“airBaltic” ir 1995.gadā dibināta akciju sabiedrība. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+