×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Jaunie mākslinieki veidos skulptūras Alūksnes pilsētvidei  

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Alūksnē šonedēļ sācies simpozijs, kura laikā pieci jauni mākslinieki, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti, tēlnieka Ivara Drulles vadībā veidos jaunas skulptūras, kas vēlāk rotās Alūksnes pilsētvidi, informē Alūksnes novada pašvaldības pārstāve Evita Aploka.

Jauno mākslinieku vidū ir divi alūksnieši, LMA studenti –  Una Stahovska un Jānis Jaunzems. Viņi kopā ar trim studiju biedriem – Annu Rasmus, Kristapu Andersonu un Māri Holstu – radīs piecus mūsdienīgus vides objektus, kuru iedvesmas avots ir Alūksnes pilsētas vēsture un kultūrvēsture.

Simpozija laikā tapušās skulptūras papildinās pilsētvidi centrālajā skvērā Lielā Ezera ielā, Pilssalā bijušā paviljona “Marija” vietā, skvērā Pils un Siguldas ielu krustojumā, pie administratīvās ēkas Dārza ielā 11, kā arī Alūksnes mākslas skolas apkārtnē ezera krastā.

Simpozija noslēgums un darbu atklāšana notiks Alūksnes pilsētas svētku laikā sestdien, 2. augustā plkst.13.30 Lielā Ezera ielas skvērā, bet skulptūras pilsētas vidē alūksniešus un pilsētas viesus priecēs arī turpmāk.

“Alūksnē ir sakopti parki un te ir iespējams izvēlēties atbilstošas vietas skulptūrām. Redzot, ka šeit vide tiek kopta, šķita, ka ar savu darbu mēs vēl vairāk varētu palīdzēt pilsētai. Darbi, kas taps simpozija laikā, ir liela mēroga, un jau sākumā pieņēmām vadmotīvu, ka tiem jāsaistās ar Alūksnes vēsturi, vidi vai dabu, tādēļ domāju, ka tie pilsētvidē iekļausies labi, jo ir veidoti speciāli, pētot Alūksnes vēsturi,” skaidro simpozija vadītājs, tēlnieks Ivars Drulle.

Projektu “Jaunie tēlnieki Alūksnes pilsētai” ar Valsts kultūrkapitāla fonda Vidzemes kultūras programmas atbalstu īsteno Alūksnes mākslas skola. Projekta īstenotāji par atbalstu darbu tapšanai nepieciešamo kokmateriālu sagādē pateicas SIA “Alūksnes koks”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+