×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Jaunie mediķi paliks Latvijā

stradini_km_1

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā pagājušajā piektdienā uz ziemas izlaiduma sanāksmi bija pulcējušies 140 studenti no sešām fakultātēm. Viņu vidū 65 Rehabilitācijas fakultātes un četri Farmācijas fakultātes absolventi, kā arī deviņi mediķi no ārvalstu studentu nodaļas, kas šogad saņēma diplomus par bakalaura vai maģistra studiju programmas apgūšanu.


Fizioterapeite Kristīne Karole, kas maģistra studijas beidza ar izcilību, saņēma atzinības rakstus ne tikai no RSU rektora Jāņa Gardov­ska, bet arī veselības ministres Ingrīdas Circenes rokām.

“Esmu beidzis pirmā līmeņa apmācību, taču noteikti savu izglītību turpināšu arī maģistrantūrā un varbūt pat doktorantūrā,” savus nākotnes plānus atklāja jaunais veselības sporta speciālists Guntars Māls. Labāku dzīvi ārzemēs viņš meklēt negrasās, atgriezīšoties dzimtajā pusē – Ventspilī. “Esmu savas pilsētas patriots,” viņš teica. Arī viņa studiju biedrenes Madara Treimane no Dobeles un vidzemniece Līga Leimane savu nākotni redz Latvijā. Abas nolēmušas atrast darbu kādā no Rīgas fitnesa klubiem vai veselības centriem.

 

“Ieguvēji, bez šaubām, būs aptiekas apmeklētāji, jo varēsim viņiem sniegt labāku farmaceitisko aprūpi. Medicīna ir nozare, kas attīstās ļoti strauji, tādēļ arī farmaceitiem savas zināšanas nemitīgi ir jāpapildina,” atzina farmācijas maģistrantūras studijas beigusī Ilona Kalviša, kas ikdienā strādā “Saules aptiekā” Rīgā.

 

Bet viņas kolēģei Sigitai Čulkstenai pašai ir sava aptieka, tādēļ jauniegūtās zināšanas lieti noderēs gan aptiekas darba organizēšanā, gan palīdzot piemeklēt katram apmeklētājam vispiemērotākās zāles, gan sniedzot praktiskus padomus par veselības atgūšanu un saglabāšanu. “Skumji, bet farmaceita diploms Latvijā tā pa īstam pagaidām netiek novērtēts. Man gribētos, lai valsts vairāk izmantotu to potenciālu, ko mēs, farmaceiti, varētu sniegt primārajā veselības aprūpē,” viņa spriež.

Pagājušajā mācību gadā RSU absolvēja 1681 students, no tiem 172 jaunie ārsti, bet 128 – rehabilitācijas jomas speciālisti, tajā skaitā 60 fizioterapeiti. Absolventu vidū visplašāk bija pārstāvēta Māszinību fakultāte, kuru beidza 833 medicīnas māsas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+