Kultūra
Mūzika

Jaunie mūziķi ierakstījuši īpašu video sveicienu festivāla “Rīga Jūrmala” dalībniekiem0

Piektdien, 19. jūlijā, ar pieciem izciliem koncertiem Latvijas Nacionālajā operā un Lielajā ģildē sāksies jaunais simfonisko orķestru mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala”, ziņo komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Notikuma ieskaņai īpaši veidots jauniešu orķestris topošā diriģenta Artura Oskara Mitrevica vadībā ierakstīja īpašu videosveicienu festivāla viesiem “Mūzika ir mūsu dabā”.

Videosveiciena mākslinieciskie vadītāji ir Emīla Dārziņa mūzikas skolas un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas absolventi – Katrīna Ciniņa, Madara Tupiņa un Edgars Karpenskis-Allažs.

“Latvijas izcilāko mūziķu vārdi rotā pasaules nozīmīgāko koncertzāļu un operas skatuvju afišas. Mēs patiesi lepojamies ar viņiem un zinām, ka tā pirmsākumi ir Latvijas kultūrizglītības sistēma. Mūsu video sveiciens ierakstīts ar lielu entuziasmu un prieku par to, ka Latvijā – zemē ar stiprām muzikālajām tradīcijām – rodas jauns, spēcīgs festivāls, kura ietvaros pie mums brauc tik izcili mūziķi, bet mums topošajiem būs iespēja tos dzirdēt klātienē un gūt jaunus iespaidus un pieredzi!” stāsta diriģents Arturs Oskars Mitrevics.

Sveiciens filmēts vairākās vietās Rīgā – Kalnciema ielas kvartālā, AB Dambī, Rīgas Latviešu biedrības namā, Tallinas ielas kvartālā, Ķīpsalā u.c.

Video sižetā piedalījušies vairāku Latvijas mūzikas skolu audzēkņi, ierakstot S. Prokofjeva baleta “Romeo un Džuljeta” fragmentu.

LA.lv