×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Jaunie pašvaldību nami brūk?

maja2_vs_7

Nepilnus sešus gadus pēc nodošanas ekspluatācijā pašvaldības celtais nams Dreiliņu masīvā, Ēvalda Valtera ielā 5, ieguvis visai neglītus un, pēc iedzīvotāju domām, bīstamus vaibstus. Nama galējā ārsiena krietni izvirzījusies uz ārpusi, radot iespaidu, ka var arī sabrukt.


“Nekādu fundamentālu bojājumu šī nama ārsienai nav, un iedzīvotājus tā neapdraud,” uzsver Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” (“RPB”) sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Kiršblats. Pie “RPB” kā pašvaldības dzīvojamo namu apsaimniekotāja jau vērsušies arī daudzi šīs mājas iedzīvotāji. Tiesa gan, pašvaldība viņiem neko palīdzēt nevar, jo pērn rudenī nama iemītnieki izvēlējušies citu – privātu apsaimniekotāju. “Mūsu eksperti ir pārliecināti, ka šis defekts radies jaunā apsaimniekotāja neuzmanības dēļ,” norāda I. Kiršblats. “Jau nododot namu privātajam apsaimniekotājam, informējām, ka jumta parapets (metāla līste, kas atrodas uz jumta malas) ir jāapseko ik pavasari, jo ziemā, tīrot sniegu un ledu, tas var tikt bojāts un pa mikroplaisām aiz apmetuma var iesūkties mitrums, to sabojājot. Šķiet, apsaimniekotājs to nav darījis un tieši tādēļ tā ir arī noticis,” norāda I. Kiršblats.
Maja1_VS_7

“RPB” sabiedrisko attiecību speciālists arī atklāj – virkne nama iedzīvotāju jau izteikuši vēlmi, lai “RPB” to pārņem atpakaļ.

Sazinājāmies arī ar SIA “Namu apsaimniekotājs” pārvaldnieku Linardu Zariņu, šīs iestādes pārziņā nu ir nams Ē. Valtera ielā 5. Viņš bija pārsteigts par kaislībām, kas virmo ap šo ēku: “Nezinu, kas šo situāciju uzkurina, taču fundamentālu tehnisku problēmu ēkai nav. Mums ir tehniskais atzinums, kurā jau pirms dažiem gadiem secināts, ka siltinājuma materiāls – putuplasta plāksnes, cieši nepieguļ ārsienai. Pērnā rudens vētra to vēl vairāk atrāva, tādēļ mēs tās ar skavām pievilkām. Tā kā divu gadu garantijas laiks ēkai ir beidzies, pie celtniekiem noskaidrojām, ka šī defekta likvidēšana izmaksātu aptuveni 7000 – 8000 latu. Tā ir liela summa.”

Ņemot vērā minēto summu, ēkas apsaimniekotāji sākuši iedzīvotāju aptauju par gatavību segt šos izdevumus. Izrādās – Ē. Valtera ielas piektā nama dzīvokļi ir izpārdoti, tātad katram no tiem ir savs īpašnieks. “Tā kā šeit nedzīvo sociāli mazaizsargāti ļaudis, dzīvokļu īpašniekiem pašiem jāsedz šāda remonta izmaksas,” uzsver L. Zariņš.

Atgādināsim, ka šo ēku, kas 1991. gadā tika uzcelta no pirmā līdz ceturtajam stāvam, ekspluatācijā nodeva 2006. gadā un tās ceturtais līdz devītais stāvs ir veidots no monolītā betona lējuma, kas nozīmē, ka ēkas pamatkonstrukcijas ir tiešām izturīgas.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.1
Alūksne +18.6
Daugavpils +21.7
Saldus +18.2
Liepāja +17.2
Jelgava +17.4
Ventspils +17.0
Limbaži +17
Madona +20.6
Rēzekne +22.3
+18
+16
+16
Draugiem Facebook Twitter Google+