Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
28. septembris, 2016
Drukāt

“Jaunie Rīgas sargi”: Cīņa sāksies Beverīnā

Foto no "http://jaunierigassargi.lv"Foto no "http://jaunierigassargi.lv"

Rudenī turpināsies jau par tradīciju kļuvusī aktivitāte ― aicināt Latvijas skolu jauniešus, kurus interesē Latvijas vēsture un kuri ir gatavi piedzīvojumiem un spraigām sacensībām brīvā dabā, piedalīties spēlē “Jaunie Rīgas sargi”, informē Jaunsardzes un informācijas centra pārstāve Vineta Žilinska.

Šogad spēle notiks septiņās vietās: Beverīnas novada Trikātā – 30. septembrī, Dobelē – 7. oktobrī, Jelgavā – 14. oktobrī, Rēzeknē – 21. oktobrī, Siguldā – 28. oktobrī, Talsos – 4. novembrī un Valmierā – 25. novembrī.

Spēle “Jaunie Rīgas sargi” popularizē Jaunsardzes kustību un Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) pusaudžu un jauniešu vidū. Tās virsuzdevums ir veidot patriotisku, pilsoniski apzinīgu un Latvijas vēsturi zinošu jauno paaudzi, kas orientējas valsts aizsardzības, drošības politikas un starptautiskajos jautājumos, prot komunicēt un strādāt komandā, kā arī darboties āra dzīves apstākļos.

Spēlē tiks atainotas 1918. un 1919. gada Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei.

Spēlei visās norises vietās būs divi posmi. Sešās teorētiskajās darbnīcās tiks apgūtas prasmes pirmās palīdzības sniegšanā, orientēšanās, vajadzīgā ekipējuma atlasīšana, nometnes ierīkošana, sakari un vēstures fakti. Pēc tam šīs zināšanas un iemaņas būs jāizmanto otrajā
posmā ― misijas skrējienā.

Spēli vadīs atvaļinātais Nacionālo bruņoto spēku virsseržants, starptautisko operāciju dalībnieks, kaskadieris, militārais konsultants un aktieris Ziedonis Ločmelis.

Spēli organizē Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, NBS un iesaistītajām pašvaldībām.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+