×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
5. aprīlis, 2018
Drukāt

Jaunie speciālisti “Altum” programmā lūdz kredītus jauniem vai renovētiem mājokļiem (1)

Foto - LETA/Ieva ČīkaFoto - LETA/Ieva Čīka

Ilustratīvs foto.

Paplašinātajā “Altum” programmā jaunajiem speciālistiem pirmajā mēnesī “Luminor'” piešķirti 28 hipotekārie kredīti par kopējo summu vairāk nekā 1,7 miljoni eiro. Vidējā hipotekārā kredīta summa ir 62 000 eiro, tā portālu “La.lv” informēja “Luminor” sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Juberte-Krūmiņa.

“Interese par jauno speciālistu programmu ir ļoti liela,”  tā par pirmā mēneša rezultātiem šajā programmā atzīst “Luminor” Privātpersonu apkalpošanas vadītājs Normunds Rudzītis. “Vērtējot marta aktivitāti, redzam, ka gandrīz katru dienu esam piešķīruši kredītu šajā programmā. Skaidri iezīmējas arī interesentu vidējais profils – tie ir jauni profesionāļi 30 gadu vecumā ar mēneša ienākumiem vidēji 1184 eiro un visbiežāk vēlmi iegādāties jaunu vai renovētu trīsistabu dzīvokli Rīgā.”

Šī programma ir ļoti piemērota jaunajiem speciālistiem – pāriem bez bērniem un jauniem cilvēkiem, kuri dzīvo vieni, ir ar labu izglītību un pietiekamiem ienākumiem. “Šiem cilvēkiem ir svarīga karjera un personīgā izaugsme, tādēļ viņi vairāk investē sevī, izvēlas jaunākās tehnoloģijas, daudz ceļo un bauda dzīvi. Tomēr viņiem nav pietiekami daudz uzkrājumu, kas segtu pirmo iemaksu, tādēļ šobrīd visbiežāk dzīvo īrētā mājoklī,” stāsta Rudzītis.

Vidējais jaunā speciālista profils ir šāds:  30 gadus vecs, 50% sievietes un 50% vīrieši, ienākumi 1184 eiro mēnesī neto, vidējā hipotekārā kredīta summa – 62 000 eiro uz 24 gadu termiņu. “Luminor” norāda, ka 78% gadījumu jaunie speciālisti vēlas iegādāties īpašumu Rīgā, 50% – dod priekšroku jauna vai renovēta īpašuma iegādei.  Savukārt 48% vēlas iegādāties trīsistabu dzīvokli, 32% – divistabu dzīvokli. Vidējā pirmā iemaksa – 7% no īpašuma vērtības jeb vidēji 4340 eiro.

Kopējā interese par hipotekārā kredīta iespējām sava mājokļa iegādei martā pieaugusi gandrīz divas reizes – ja vidējā klientu aktivitāte ir aptuveni 350 pieteikumu mēnesī, tad martā “Luminor” saņemti 734 pieteikumi ar vēlmi noskaidrot vairāk par piedāvājumiem un savām iespējām.
Altum programma jaunajiem speciālistiem ir pieejama no 1. marta. Luminor prognozē, ka pieprasījums būs liels, un kopumā izsniegtie kredīti kopā abās Altum programmās varētu sasniegt līdz 40%.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ilmārs 5 līmeņa profisionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcībā Atbildēt

    Tikai atcerieties kamēr pastāvēs PSRS likumdošanas norma par KADASTRĀLO VĒRTĒŠANU ,bankas Jums līgumā ierakstīs mainīgus kredita % ,jo OTRREIZ bankas nevēlās piedzīvot kredītu norakstīšanu .

Draugiem Facebook Twitter Google+