×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. augusts, 2012
Drukāt

Jaunie talanti mūziklā “Dzimuši mūzikai”

ReklāmfotoReklāmfoto

Jau parīt, 1. septembrī, Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos mūzikls “Dzimuši mūzikai”, ar kuru pie saviem kvēlākajiem un uzticamākajiem skatītājiem atgriežas LNT talantu šova “Okartes skatuve” spilgtākie dalībnieki.

 

Un turklāt atgriežas, lai izpildītu skatītāju un klausītāju visiemīļotākās šova gaitā tapušās oriģinālkompozīcijas. Kā vēsta pieteikums, mūziklā varēsim dzirdēt gan Kristapa Pujāta smeldzīgo “Vēl tevi mīlēt”, gan “Jātnieku” ritmisko “Balli Baložos”, gan arī Antras Stafeckas un Madry, Anitas Intaites un citu dalībnieku jaunradītās dziesmas. Savijot tās kopā ar Raimonda Paula un Guntara Rača speciāli šova jauniešiem rakstītajām kompozīcijām, mūzikla radošā komanda ir attīstījusi vienotu gandrīz divas stundas garu stāstu par jaunu cilvēku tiekšanos uz savu mērķi un sapņiem, par viņu vilšanos un, protams, – par mīlestību.

“Esmu pavisam drošs, ka mūzikla “Dzimuši mūzikai” apmeklējums būs interesanta un kvalitatīva izklaide ikvienam, bet jo sevišķi saistoša skolas vecuma jauniešiem,” saka “Okartes skatuves” šova un jaunā mūzikla repertuāra direktors, kā arī dziesmu līdzautors G. Račs. “Katrs no “Okartes skatuves” dalībniekiem visu vasaru ir cītīgi strādājis, guvis jaunas iemaņas gan dziedāšanā, gan horeogrāfijā un dramatiskajā spēlē. Viņiem ir ko parādīt,” akcentē G. Račs, kurš ir pārliecināts, ka pretēji valdošajam negatīvajam viedoklim par “Okartes skatuves” dalībnieku dziedāšanas nespēju liela daļa no viņiem patiešām ir talantīgi! Viņaprāt, nepaies ne trīs gadi, kad spējīgākie “Okartes skatuves” mākslinieki atradīsies Latvijas populārās mūzikas apritē. Līdzīgi, kā tas jau noticis ar Aišu, Donu, Lieni Šomasi un citiem iepriekšējo gadu televīzijas realitātes šovu talantiem.

Jauno mākslinieku talants, kā arī dedzīgā vēlme strādāt un mācīties nepamanīta nav palikusi arī jaunā iestudējuma režisoram, aktierim Andrim Bulim.

 

“Sākotnēji mani māca šaubas – kā tad tas būs, strādāt ar cilvēkiem, kuriem nav pieredzes teātrī?! Tomēr esmu secinājis, ka “Okartes skatuves” dalībnieki patiesībā var izdarīt daudz vairāk nekā viens otrs rūdīts, slavas saulītē celts aktieris,” atzīst A. Bulis, kuram patiesībā “Dzimuši mūzikai” ir debija mūzikla žanrā.

 

Lai arī iepriekš asistējis pie Raimonda Paula “Māsas Kerijas” tapšanas, tomēr “Dzimuši mūzikai” bijis sevišķs izaicinājums, jo mūziklu vajadzēja radīt, galvenokārt balstoties uz mūziku, nevis tekstu/stāstījumu. “Bet, tā kā visi iesaistītie cilvēki ir atvērti un entuziasma pilni, varu teikt vienīgi to, ka mūzikla tapšana ir izvērtusies par ārkārtīgi radošu procesu,” teic A. Bulis.

Tiesa, pašu mūzikla sižetu režisors atteicās sīkāk komentēt, aicinot skatītājus nākt un skatīties pašiem. Bet G. Račs atklāja vien to, ka no teatrālā viedokļa drāmas mūziklā netrūks, jo, piemēram, viena no sižeta līnijām ir mīlas trijstūris, turklāt tēlu daudzveidību bagātinās arī citplanētiešu ierašanās.

 

Varbūt noder!!

Izrādes septembrī:

1.IX Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē plkst. 18

2. IX Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē plkst. 12 un 18

Izrādes oktobrī:

15., 16. un 17. X mūzikls Rīgas Kongresu namā; laiki tiks precizēti

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs visā Latvijā

Mākslinieciskais sastāvs:

“Okartes skatuves” dalībnieki – galvenās lomas atveidotājs: Mārtiņš Ruskis. Pārējās lomās: Antra Stafecka, Marta Ritova, Buks, Anita Intaite, Kašers, Toms Bokums, Kristaps Pujāts, Sabīne Berezina, Raitis Beķeris, Kristīne Šomase, Oskars Deigelis, Madry, Anete Volmane

Režisors: Andris Bulis

Mūzikas direktors: Guntars Račs

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+