×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Jaunie zinātnieki saņem Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas (1)

Foto: Ģirts Raģelis Foto: Ģirts Raģelis

Desmit Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) maģistri un doktori, kuru unikālie un praktiski pielietojamie risinājumi kādu dienu padarīs mūsu dzīvi komfortablāku, ceturtdien saņēma Vernera fon Sīmensa Izcilības balvu, informē augstskolās.

Balvu maģistra darbu kategorijā saņēma Dace Lauka (RTU), Laura Pastare (RTU), Maksims Gavrilovs (RTU), Mihails Lisicins (RTU), Zane Zelča (RTU) un Virgīnija Liepiņa (LU). Promocijas darbu kategorijā apbalvojumu ieguva  Dāvis Meike (RTU), Mihails Ščepanskis (LU), Baiba Švalbe (LU) un Justs Dimants (LU). Viņi meklējuši risinājumu atkritumu atkārtotai izmantošanai, tādējādi mazinot vides piesārņojumu, piedāvājuši alternatīvas enerģētikas jomā, kas var paaugstināt Latvijas valsts energoneatkarību, kā arī nākuši klajā ar materiālu un procesu efektivitātes uzlabojumiem.

“Patiess prieks, ka jau 15. gadu Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas konkurss mūsu jaunajiem zinātniekiem sniedz iespēju gūt unikālu industrijas un ekspertu atzinību viņu zinātniskajām idejām un inovatīvajiem risinājumiem. Balva jaunos zinātniekus noteikti stimulēs sasniegt jaunas virsotnes pētniecībā un radīt būtisku pievienoto vērtību kādā no tautsaimniecības nozarēm,” saka RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Izcilības balvai varēja pieteikties RTU un LU studenti un absolventi, kuri aizstāvējuši maģistra vai doktora darbu jomā, kas saistīta ar uzņēmuma “Siemens” darbības nozarēm vai vīziju, principiem un vērtībām.

“Šis gads Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas pasniegšanas vēsturē ir īpašs. “Siemens” filiāle Latvijā svin savu 20. dzimšanas dienu un Izcilības balva Latvijas daudzsološākajiem jaunajiem zinātniekiem tiek piešķirta 15. reizi. Šogad mani īpaši priecē tas, ka jaunieši ir ņēmuši vērā ekonomiskās un politiskās aktualitātes, un pievērsušies enerģētikas jautājumiem – gan meklējot alternatīvas tās ražošanai, gan domājot par tās racionālāku pielietojumu,” atklāj “Siemens” filiāles vadītāja Latvijā Maija Baumane.

“Siemens” šo konkursu organizē 15. gadu, mudinot studentus pētīt mūsdienu sabiedrībai nozīmīgus jautājumus, iedrošinot izstrādāt radošus un novatoriskus risinājumus un aicinot tiekties pēc panākumiem arī nākotnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Prieks par paveikto! LU un RTU rullē!l

Draugiem Facebook Twitter Google+