Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
2. marts, 2015
Drukāt

Jaunieši aicināti piedalīties eseju konkursā par Latvijas dalību NATO (1)

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas skolēni un studenti vecumā no 18 līdz 20 gadiem aicināti piedalīties eseju konkursā “Ko man šodien nozīmē Latvijas dalība NATO?”, informē Saeimas Preses dienestā.

Konkurss tiek rīkots, lai jauniešus motivētu aktīvi līdzdarboties Latvijas un pasaules politiskajos un sociālajos procesos, veicinātu interesi par drošības jautājumiem, valstu sadarbību, kopīgajām vērtībām, kā arī NATO un NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) atpazīstamību.

NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) aicina skolēnus un studentus, piedaloties eseju konkursā, iedziļināties vēstures notikumos, analizēt šodienas realitāti un dalīties savās pārdomās.

“Šogad aprit 60 gadi kopš dibināta NATO Parlamentārā Asambleja – organizācija, kas apvieno NATO dalībvalstu parlamentāriešus,” informē NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs un atzīmē, ka šos gadu desmitus raksturo gan pēckara attīstība un aukstais karš, gan arī sabiedroto un partneru attiecību līkloči.

“Tomēr laika gaitā nekas nav licis apšaubīt tās demokrātiskās vērtības un transatlantisko sadarbību – stūrakmeņus, kas bija par pamatu, lai organizācija no 14 dibinātājvalstīm spētu izaugt līdz 28 dalībvalstīm un 24 partnervalstīm,” uzsver Kalniņš un atzīmē, ka tagad šī starpparlamentārā organizācija atkal ir sastapusies ar jauniem izaicinājumiem.

Jaunieši darbus konkursam “Ko man šodien nozīmē Latvijas dalība NATO?” aicināti iesūtīt līdz 31.martam. Esejas jāsūta NATO PA Latvijas delegācijai pa pastu uz adresi – M.Trokšņu iela 2, Rīga, LV-1811 vai uz e-pastu “NATOPAesejukonkurss@saeima.lv”.

Konkursa uzvarētājam būs iespēja piedalīties NATO PA pavasara sesijā, kas no šī gada 15. līdz 18.maijam notiks Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Otrās un trešās vietas ieguvēji saņems atzinības rakstus, bet trīs labākie darbi tiks publicēti NATO PA mājaslapā “www.nato-pa.int”.

Eseju konkursu organizē Latvijas Republikas Saeima un NATO PA.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Eseju konkursā? Patiešām? Ne rakstarbu konkursā?

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (20)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (1)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+