×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Brīdina par Rīgā brīvi pieejamu jaunu apreibinošu vielu – smieklu gāzi

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Pēdējās nedēļas laikā pastiprinātu uzmanību piesaistījusi informācija, ka Rīgā brīvi var iegādāties smieklu gāzi, ko jaunieši izmanto apreibināšanās nolūkos, informē Rīgas Austrumu slimnīcā.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikas toksikologs Roberts Stašinskis uzsver, ka, pirmkārt, smieklu gāze ir medikaments, kas ir izmantojama tikai medicīniskos nolūkos: “Tā ir viela, kas izraisa nelielu narkozi, pacientiem tiek novērota viegla eiforija un reibonis. Kamēr to lieto atbilstoši mērķim, veselībai nekādus traucējumus tā nevar nodarīt. Tomēr, ja šo gāzi lieto neadekvāti un pārdozē, tad tas jau apdraud cilvēka dzīvību – atrodoties dziļā narkozē, var iestāties asfiksija jeb stāvoklis, kad cilvēkam tiek traucēta elpošana un viņš nosmok.”

Pagaidām slimnīcā nav nogādāts neviens cilvēks ar veselības problēmām pēc šīs vielas lietošanas, tomēr, kā norāda Stašinskis, ja šīs vielas ir nonākušas brīvā tirdzniecībā, tad ātrāk vai vēlāk šādi pacienti būs.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnika ir vienīgā Latvijā, kura specializējusies akūtu toksikoloģisku un sepses pacientu ārstēšanā, kalpo par mācību bāzi toksikoloģijā un intensīvajā terapijā jaunajiem medicīnas speciālistiem un sniedz diennakts konsultatīvo palīdzību mediķiem un iedzīvotājiem. Gadā klīnikā tiek ārstēti vairāk nekā 2000 pacientu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+