×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Jaunieši Balvos sastapsies patriotiskā pasākumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamā mēneša sākumā, 6. un 7. novembrī, Balvos, pasākumā “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” tiksies ap 300 jaunieši vecumā līdz 18 gadiem no Latvijas jaunatnes organizācijām – Jaunsardzes, biedrībām “Latvijas mazpulki” un “Latvijas skauti un gaidas” -, kā arī Balvu novada skolu jaunieši, informē Balvu sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Mežule.

Pasākuma mērķis ir Latvijas jaunatnes saliedēšana, jauniešu valstiskā un patriotiskā audzināšana.
Pasākums sāksies 6. novembra pēcpusdienā ar dalībnieku ierašanos, reģistrēšanos, instruktāžu un komandu formēšanu.

7. novembra rītā jauniešu komandas dosies orientēšanās trasē ar kontrolpunktiem, kuros būs jāveic īpaši uzdevumi. Kamēr jaunieši pārbaudīs savus spēkus un zināšanas orientēšanās sacensībās, biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” pārstāvji tiksies ar skolu jaunatni un kopā locīs sarkanbaltsarkanās lentītes, stāsta Mežule.

Pasākuma ietvaros Bērzpils pagasta centrā plkst. 10 tiks atklāta piemiņas vieta Brīvības cīņu (1918-1920) karavīriem un Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Savukārt plkst.13 “Latvijas Ģenerāļu kluba” pārstāvji kopā ar Balvu novada vadību, skolu jaunatni un jaunatnes organizācijām iestādīs piemiņas kokus pie Balvu evaņģēliski luteriskās baznīcas.

No plkst. 12 laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra varēs apskatīt Zemessardzes ieroču un ekipējuma izstādi, bet Balvu Kultūras un atpūtas centra foajē – zīmējumu konkursa “Latvijas karavīrs laikmetu griežos” uzvarētāju darbu izstādi.

Plkst. 14 Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis atklās svinīgo pasākumu Balvu Kultūras un atpūtas centrā, kura laikā notiks filmas fragmenta par karavīru ikdienu starptautiskajās operācijās noskatīšanās, sarunas ar misiju dalībniekiem, paneļdiskusija ar “Latvijas Ģenerāļu kluba” pārstāvjiem un Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts.

Pasākums noslēgsies ar svinīgu lāpu gājienu un gaismas nodošanas ceremoniju pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem. Visām pasākumā iesaistītajām organizācijām tiks pasniegtas lāpas, tā simboliski nododot dzimtenes mīlestību simbolizējošo gaismu tālāk.

Kā atzīmē viceadmirālis, biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” valdes priekšsēdētājs, Gaidis Andrejs Zeibots, tad šis būs jau ceturtais pasākums. 2011. gadā biedrība “Latvijas ģenerāļu klubs” aizsāka jaunu tradīciju, organizējot patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus neilgi pirms Lāčplēša dienas ārpus Rīgas, lai veidotu jauniešos dziļāku izpratni par Lāčplēša dienas un 18. novembra nozīmi Latvijas vēsturē, skaidrotu armijas un karavīra lomu gan vēsturē, gan mūsdienās. 2011. gadā tāds pasākums notika Trikātā, 2012. gadā – Jēkabpilī, 2013. gadā Skrundā, savukārt šogad pasākums norisināsies Balvos.

“Domāju, ka, izvēloties Balvus, mēs neesam kļūdījušies. Redzam Balvu cilvēku atsaucību, ieinteresētību, un arī gatavību piedalīties šādos ļoti svarīgos patriotiskos pasākumos, kas ir domāti tikai Latvijas nākotnei,” saka Zeibots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+