×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Jaunieši CSN izraisa divreiz biežāk un tie ir smagāki (3)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Autovadītāji vecumā no 18 līdz 25 gadiem ceļu satiksmes negadījumus izraisa teju divas reizes biežāk nekā autovadītāji citās vecuma grupās, turklāt atlīdziba par tiem ir par 47% lielāka nekā vidēji, liecina apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE (turpmāk – BTA) apkopotā statistika par pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem.

Turklāt jauniešu izraisītajos ceļu satiksmes negadījumos vidējā izmaksātā OCTA apdrošināšanas atlīdzība ir par 47 % lielāka nekā vidējā izmaksātā atlīdzība pa visām vecuma kategorijām kopā. BTA secinājusi, ka jaunieši, tikko ieguvuši autovadītāja apliecību, nav pietiekami sagatavoti dalībai ceļu satiksmē, tādējādi pirmajos gados biežāk izraisa ceļu satiksmes negadījumus, bet otrajā līdz ceturtajam gadam izraisa negadījumus ar smagākām sekām.

BTA dati liecina, ka šogad biežāk notikuši ceļu satiksmes negadījumi, ko izraisījuši jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem ar auto vadīšanas stāžu līdz vienam gadam. Pērn ceļu satiksmes negadījumus izraisīja katrs devītais šāds autovadītājs, bet šā gada pirmajā ceturksnī – jau katrs sestais.

Aizvadītājā gadā ceļu satiksmes negadījumus izraisīja 6% no visiem jauniešiem vecumā no 18 – 25 gadiem, kuri bija iegādājušies BTA OCTA apdrošināšanas polisi, turpretī citās vecuma grupās negadījumos iekļuvuši vidēji 3 – 4 % autovadītāju.

Iveta Rijniece, apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore uzskata, ka jaunajiem autovadītājiem, saņemot tiesības, ir nepietiekamas praktiskās braukšanas iemaņas: “Lai varētu kārtot eksāmenu autovadītāja apliecības iegūšanai, autoskolās nākamajiem autovadītājiem jāapgūst praktiskās iemaņas braukšanā tikai 14 stundu apmērā, tāpēc likumsakarīgi, ka, iegūstot autovadītāja apliecību, jauno autovadītāju pieredze un praktiskās iemaņas ir minimālas un nepietiekamas, kas palielina ceļu satiksmes negadījumu risku. Būtībā, bez papildu apmācības auto vadīšanā, jaunietis nav pietiekami sagatavots dalībai ceļu satiksmē, nemaz nerunājot par auto vadīšanu nestandarta situācijās, piemēram, pa slapju vai apledojušu ceļa segumu vai arī sastopoties ar neparedzētiem šķēršļiem uz ceļa.”

BTA, analizējot OCTA negadījumus, ko izraisījuši jaunieši, secinājuši, ka pirmajos divos auto vadīšanas gados jaunieši ceļu satiksmes negadījumos vairāk iekļūst neuzmanības dēļ un praktisko iemaņu trūkumu dēļ. Savukārt vēlāk, kad jaunieši sajūtas drošāk pie stūres, ceļu satiksmes negadījumu iemesls ir savu spēju pārvērtēšana un pārgalvīga rīcība, veicot dažādus manevrus uz ceļa, kā rezultātā ir ļoti smagi ceļu satiksmes negadījumi, tai skaitā ar bojāgājušiem autovadītājiem un pasažieriem.

Tāpat BTA dati liecina, ka šī gada pirmajā ceturksnī vidējā izmaksātā OCTA apdrošināšanas atlīdzības summa bija 1040 eiro, kamēr vidējā izmaksātā OCTA apdrošināšanas atlīdzība par ceļu satiksmes negadījumu, ko izraisījis autovadītājs vecumā no 18 līdz 25 gadiem, bijusi 1520 eiro, proti, par 47 % vairāk nekā vidēji.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja idiots pie stuures,tad neglaabs ne drosiibas spilveni,ne pareizas riepas,ne biezi blekji ar visu ,,kjengursitamo,, ne tikai VAKAR izieta tehniskaa apskate…JA IDIOTS PIE STUURES…

  2. Varbūt beidzot ir laiks Latvijā pārņemt tās pašas Lielbritānijas pieredzi apdrošināšanā, kur jaunajiem braucējiem bez stāža un pieredzes nav atļauts braukt ar jaudīgiem auto. Lai uzkrāj pieredzi, braucot ar Smartu, un tikai pēc pāris gadiem lien pie BMW. Jau kārtējā nozarē Latvijā pierādās tas, ka negribam-nespējam ieviest to labāko, kas jau pasaulē veiksmīgi darbojas gadiem!

    • 100% piekrītu. Sīkaļām nav ko ar darīt pie 3l vai lielāka tilpuma autiņu stūres – tā ir tīša uzprasīšanās uz nepatikšanām…

Draugiem Facebook Twitter Google+