×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Jaunieši izvēlas studiju programmas

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušajā nedēļā beidzās pieteikšanās studijām elektroniskā formātā portālā “www.latvija.lv”, kurā bija iespējams reģistrēties studijām vienpadsmit Latvijas augstskolās, tostarp lielākajās universitātēs.

 

Kopumā studijām šajā portālā pieteikušies 9728 reflektanti. Lielākā daļa prioritāšu secībā pieteikušies vairākām studiju programmām pat dažādās augstskolās – bija atļauts nosaukt līdz 20 vēlamām studiju programmām un kopumā iesniegti 45 710 pieteikumi studijām. Visvairāk reflektantu – 41 procents – kā pirmo prioritāti norādījuši kādu no Latvijas Universitātes (LU) studiju programmām. Kopā saņemti 18 305 pieteikumi uz studijām LU.

LU vispieprasītākā pēc pieteikumu skaita – 889 – bijusi Datorzinātnes studiju programma. Otra pieprasītākā ar 825 pieteikumiem ir Komunikāciju zinātnes programma, bet trešā ar 807 pieteikumiem – Tiesību zinātnes studiju programma. Seko Vadības zinību, Ekonomikas un Ārstniecības studiju programma.

Studijām Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) saņemti 15 152 reflektantu pieteikumi studijām kādā no 55 universitātes piedāvātajām pamatstudiju programmām. Populārākās RTU studiju programmas ir “Datorsistēmas” ar 1106 pieteikumiem, “Informācijas tehnoloģija” ar 1088 pieteikumiem, “Muitas un nodokļu administrēšana”, kam pieteikušies 814 potenciālie reflektanti. Populārāko vidū ir arī studiju programmas “Būvniecība”, “Telekomunikācijas”, “Uzņēmējdarbības loģistika” un “Enerģētika un elektrotehnika”.

Par studijām Latvijas Lauksaimniecības universitātē interesi paudis 3631 reflektants. Visvairāk pieteikumu – 203 – saņemti ekonomikas studijām. Nākamā populārākā ir studiju programma “Mežinženieris” – to vēlētos studēt 163 reflektanti. Ar 161 pieteikumu seko “Veterinārmedicīna”. Studiju programmai “Lauksaimniecība” saņemti 159 pieteikumi, bet arī te gana pieprasīta ar 157 pieteikumiem izrādījusies programma “Datorvadība un datorzinātnes”. Tikpat populāra ir studiju programma “Būvniecība”.

Daugavpils Universitātē studijām saņemti 2022 pieteikumi. Vislielākā reflektantu interese bijusi par iespējām studēt fizioterapiju, uz ko saņemti 157 pieteikumi.

Ar 1449 pieteikumiem seko Liepājas Universitāte, kurā visvairāk – 109 – pieteikumu saņemti studijām programmā “Biznesa un organizāciju vadība”.

1381 potenciālo studentu pieteikumu saņēmusi Rēzeknes Augstskola. Arī te vislielākā interese par ekonomikas studijām.

Vidzemes Augstskola saņēmusi 950 pieteikumus. Te topā ir informācijas tehnoloģiju studijas, kam saņemts 121 pieteikums.

Banku augstskolā saņemti 918 pieteikumi studijām, un ceturtā daļa pieteikumu adresēti studiju programmai “Finanses”.

802 pieteikumi saņemti Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā. Vislielākā interese – par studiju programmu “Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments”.

Ventspils Augstskolā saņemti 755 pieteikumi – 158 pieteikumi vadībzinātnes studijām, bet datorzinātnes ir gandrīz tikpat populāras – tās vēlas studēt 153 reflektanti.

Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola saņēmusi 345 pieteikumus studijām. Vislielākā potenciālo studentu interese bijusi par studiju programmu “Tūrisma uzņēmējdarbības vadītājs”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+