×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Jaunieši krievu valodu neprot pat sarunvalodas līmenī (99)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Kaut arī lielākā daļa skolēnu šobrīd kā otro svešvalodu vairākus gadus apgūst krievu valodu, jaunieši krieviski nespēj uzturēt pat elementāru sarunu, secinājis LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Lai noskaidrotu, kādas ir skolēnu zināšanas, raidījuma žurnālisti devās uz Ķekavas vidusskolu pie 12.klases skolēniem, kuri ir mācījušies krievu valodu no sestās klases. Intervijās noskaidrojās, ka jaunieši nespēj uzturēt pat elementāru sarunu, bet krieviski jautāti, piemēram, kur atrodas ēdnīca un kāds šodien ir datums, jautājumus pat nesaprata.

Raidījums secina, ka krieviski spēj sarunāties tie, kuriem ģimenē vai draugu lokā bijusi saskarsme ar krievvalodīgajiem, vai arī tādi, kas valodas apguvei pieiet ar stingru motivāciju. Citi labākajā gadījumā valodu saprot, bet nelabprāt tajā runā.

Savukārt Izglītības ministrija un tās paspārnē esošais Valsts izglītības satura centrs skolēnu valodas zināšanas vērtē kā labas. Centralizētajos eksāmenos, ko skolēni kārto krievu valodā pēc 12.klases, vidējais rezultāts pērn bijis 67%. Arī iepriekšējos gados tie bijusi 70% līmenī, un tas ir augstāks pat par rādītājiem angļu valodas eksāmenos.

Skolās krievu valodu apgūst aptuveni 60 000 jauniešu.

Pievienot komentāru

Komentāri (99)

 1. Es pati macos tagad Krievu val bet neko neesmu iemacijusies dazi mani klasesbiedri mak jo gimene kads vecaks ir krievs

 2. Es pati macos tagad Krievu val bet neko neesmu iemacijusies dazi mani klasesbiedri mak jo gimene kads vecaks ir krievs

 3. Jebkuru valodu zināt ir apsveicami,bet kāpēc tajā būtu jārunā labprāt?

 4. Es no otrās klases ,ācījos un jau esmu aizmirsis,krievu valoda nav vajadzīga

 5. Tie, kas nevar iztikt bez krievu “zombojaščka” mēdz pārspīlēt krievu valodas nozīmi latvieša dzīvē. Izglītības ministrija skaita, ka zināšanas normālas, bet viens gudrinieks no nezinu kurienes uzskata, ka nav pietiekošas. Atstāsim viņam pašam tikt galā ar to “problēmu”. Jā viņam nav mācējuši krieviski pateikt kur ir ateja – lai risina šo jautājumu krievu gaumē. Bērni valodas apgūst pagalmā.

 6. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 7. So what? Cik man zināms, Ķekava atrodas Latvijā, kāpēc skolēniem būtu jāzin krievu valoda? Labāk būtu pārbaudījuši, krievvalodīgo, latviešu valodas līmeni.

 8. Nu re,arī Latvijā uzradies pašu kremļa trollis! Kaut ko tik melīgu,nepatiesu grūti sagremot.
  G.Bojāra pēdejā pārraide par krievu val.un jaunatni 1:1 var salīdzināt ar Krievijas TV par maza bērna pienaglošanu pie zinojumu dēļa kaut kur AUkrainā !!!Guntis atradis robu pie PBK bijušā šefa Beltes kur ar apmelošanu pelnīt iztikai .Kā čekas laikos nez kapēc “latviešu”jaunieši baidās rādīt savas īstās sejas. KAPĒC ?Nu jau čomaks stipri šauj pāri sarkanajai strīpai! Domāju,ka sižetā par “lojālo”krievu perfektu latviešu val./ labāk kā paši latvieši!/ zināšanām būs gan ģīmji,gan salikti paplašināti teikumi ar zinātniskiem terminiem.Guntim būs neiespējami atrast krievu jaunieti,kurš neprastu perfekti valsts val.
  Nožēlojami kā degradējas latvieši un koloborējas !

 9. Manuprāt ,te ir cita problēma ,skolu beidzis ,valsts līdzekļus tērējis un neko nejēdz no mācītā.

 10. Lasot šos komentārus,nesaprotu vienu.Krievu valodu, kā otro svešvalodu ir izvēlējušies paši skolnieki,nevis kāds spiež viņiem to mācīties.Pati esmu pensionāre brīvi sarunājos četrās valodās.vācu valodu arī sarunvalodā.Vācija ar krievu valodas zināšanām darbu var atrast bez sevišķām grūtībām.Tā nu ir katra paša izvēle.

 11. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Skola maksā naudu, kā zināms. Bet – tiem, kas nejēdz vai pat nevēlas mācīties, tas maksā nesalīdzināmi dārgāk, jo šiem skolas naudu nākas maksāt visu mūžu un arvien lielāku.”

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2010. gads): Šīs valsts saeimas “tautas kalpi” esot “galīgajā lasījumā skatījuši grozījumus “Izglītības likumā” un veikuši virkni redakcionālo izmaiņu, kā arī noraidījuši virkni iesniegto priekšlikumu, tajā skaitā – arī kārtējo reizi NORAIDĪJUŠI priekšlikumu noteikt Latvijā vidējo izglītību kā obligātu”…
  —–
  Mediju ziņa (2009. gads): Savā runā šīs valsts “izglītības ministre” T. Koķe (ZZS) esot “īpašu uzmanību veltījusi pārmaiņām Latvijas izglītībā pēc neatkarības atgūšanas, fokusējoties uz izglītības reformu, kas saistīta ar neatkarīgas un kritiskas domāšanas veicināšanu un stiprināšanu”. “Izglītībā svarīgi stiprināt autonomiju un atvērtību daudzveidībai, kas balstīta uz cilvēcīgām vērtībām un veltīta pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai, jāuzsver atbildība un uz pierādījumiem balstīta lēmumu pieņemšana, jāpaplašina un jāpilnveido izglītības finansēšanas mehānismi, šādā veidā būtiski paverot un paplašinot izglītības pieejamību un izglītībā iekļaujot ikvienu šīs valsts sabiedrības pārstāvi (u.t.t., un taml. “tukšpadsmit blablabla…”)”, esot klāstījusi Koķe…
  —–
  Mediju ziņa (2008. gads): “Tuvākajos gados, iespējams, varētu tikt plānots aizliegt pārcelt nesekmīgus skolēnus uz nākamo klasi”, esot atzinusi “izglītības un zinātnes ministre” T. Koķe (ZZS). Jau desmit gadus skolēni tiek pārcelti no klases uz klasi neatkarīgi no atzīmēm un nesekmības, bet, pēc Koķes paustā, “nav neiespējami, ka varētu tikt mainīta pieeja”…
  —–
  .
  “’Rullē’ “valsts”! Uz kuru pusi?…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 25.05.2008., Nr.7. )
  .
  ‘Biedru grupa’ nospriedusi:
  “‘Rullē’ “valsts” uz grāvja pusi ~
  Kaut kas izglītības sfērā,
  ‘Salaists dēlī, pilnā mērā’!…”
  .
  “Ilgtspējīgi” šajā “valstī”,
  Pieļāvuši ‘SILES balsti’,
  To, ka zināšanas vājas,
  “Principā – pie… (pakaļkājas)”.
  .
  Skolām tiekot ‘dzīti cauri’,
  Visi – arī tie, kam pauri,
  ‘Cietāki’ par cirvja pietiem ~
  Pildās “valsts” ar ‘truliem mietiem’…
  .
  Drīzāk gailis izdēs olu,
  Nekā – pabeigs (palīg)skolu,
  Kaut uz trijniekiem, ar pūlēm,
  SILES lops, kurš uzspļauj ‘šūlēm’:
  .
  “Tie, kas pārāk gudri skaitās,
  Šito “valsti” tikai ‘maitās’ ~
  Domās (pasarg’ Die’s!!!) ar galvu,
  Nevis – ‘rīs un kasīs spalvu’!
  .
  Izglītība nav ‘no svara’,
  Tur, kur SISTĒMAI ir vara:
  Galvenais – ‘pie SILES rauties’,
  Ne – ar reizrēķinu ‘kauties’!
  .
  Zināt Valodu? ‘Nav iekšā(s)’:
  Referenti ‘suflēs’ priekšā,
  To, kas ‘paužams’ sabiedrībai ~
  Kāds te ‘rezons’ izglītībai?!…
  .
  Kāpēc ‘manīm’ mocīt prātu,
  Ja – var NOPIRKT atestātu?!
  “Shēmot” neiemāca skolā ~
  ‘HUĻI’… (bikses) deldēt solā?!…”

  MUĻĶU Zemes “leiputrijā”,
  Izglītībā – “tumšs kā rijā”:
  Prāta “gaisma” apdzisusi ~
  ‘Rullē’ “valsts”! Uz kuru pusi?…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, necilvēcīgi trulu analfabētu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 12. Так вас никто и не завтавляет. И пусть ваши дети будут идиотами, это будет ваши и их проблема, и только. Просто напомню, на русском языке можно худо бедно общаться на всей территории бывшего союза и даже заа его пределами, и в Монголии и в Китае и даже в Америке. А на латышском языке говорят только здесь, увы.
  P.S. Повторно, взамен удалённого!

  • Protams, ka psrs bija nekas vairāk, kā Krievijas okupētās teritorijas. Tāpēc krievu valodu hudo-bedno zināja gandrīz visi, arī Mongolijā. Par citām valstīm gan nevajag muldēt, tur krieviski runā tikai migranti!

   • В сказки верить можно до глубокой старости, по вам это видно. Вы в других то странах были в то время то?

  • jo vairaak zina, jo labaak, nevar nepiekrist. Izskataas, ka Tev ar valodaam ir probleema… 🙂

   • Да нет, никаких особых проблем. Если вы не заметили, я вас прекрасно понимаю, но отвечать предпочитаю на своём, только и всего. Мне так удобнее.

 13. Я выражаю решительный и категорический протест модераторам сайта за проведение открытой политической цензуры!!! Редакция портала открыто поддерживает только одну точку зрения и допускает прямые оскорбления тех, кто с этим не согласен. Вы нарушаете конституцию своей же страны! Любая цензура запрещена!

 14. 1. Valodu zināšanas nav smaga nasta, bet noderīga gan.
  2. Par krievu valodu. Ja pieņemam, ka tā ir mūsu draugu valoda, tad ir ļoti vēlams to prast. Ja pieņemam, ka tā ir mūsu pretinieku vai ienaidnieku valoda, tad jo vairāk ir vēlams to prast, lai zinātu, ko par mums runā priekšā un aizmugurē.
  Jebkura valoda ir vērtība.

 15. Nu vecajiem stagnātiem jāuztraucas, kā tad varēs pielīst Kremlim, ja tik slikti integrētas visas Latvijas tautības.
  un žurnālisti- pirktās prostitūtas atkal kuļ un pazemo valsti un valsts valodu.Kauns!

 16. priekš kam maniem bērniem krievu valoda ??uz maskavu braukt netaisos

  • Так тебя и не зовут! Нахрен ты там кому сдался такой принципиальный.

 17. Nedomāju ka tā ir lielākā Latvijas problēma ka latviešu jaunieši neprot krievu valodu.

  • Protams. Es pat teiktu, jo mazāk Latvijā zinās krievu valodu jo ātrāk Latvija kļūs latviska.

   • Напрасно надеетесь. Скорее здесь просто никого из коренных жителей не останется вскоре, все разбегутся кто куда.

 18. Tad nu gan atklājums- apgūst tikai tie, kam stingra motivācija. Un kur problēma? Krievu valodu apgūt bija motivācija agrākos laikos, tagad motivācija ir apgūt angļu valodu. Citi laiki, citas motivācijas.

 19. redz kad runa angliski tas forsi bet ja nemak krieviski ari forsi kaut jus sadirstos ar visu anglu valodu

 20. Tādi nu ir mūsu skolotāji – 450 astronomisko stundu laikā,labākajā gadījumā,spēj iemācīt lamāties.Un viss…Lielākas algas skolotājiem,nemācīs,vispār,neko!

 21. Labs veids kā beidzot piespiest civilokupantus runāt latviski!

 22. Tikai šādā veidā iespējams piespiest civilokupantus runāt latviski!

 23. Lai latviešu jaunieši iemācītos krievu valodu – tā ir jāmāca kā svešvaloda – no nulles, bez pieņēmuma, ka bērni runā, bet nemāk lasīt un nezin alfabētu, jo tā nav! Daudziem latviešu bērniem nav ikdienā saskarsmes ar krievu valodu!

  Lai tak IZM atver angļu valodas mācību grāmatu un krievu valodas un tur pat nspeciālistam ir redzama atšķirība metodikā!

  • Kāpēc latviešiem jāmācās krievu valodu? Biznesmeņi no Krievijas ļoti labi runā angliski? Tehniskā literatūra ir angliski.
   Vai latviešiem jāzina krievu valoda, lai varētu sarunāties ar apkopēju Gaļu, kura nerunā latviski un uzņēmuma īpašnieku Vaņu, kurš arī nerunā latviski, kā arī ar darba kolēģiem Feņu un Sašu, kuri arī nerunā latviski?
   Latviešiem jāmācās angļu un Skandināvijas valstu valodas.

   • ar kleentu valodā ko viš saprot, un ja daļa klientu runā krieviski tad neko nevar darit, jāprot krieviski. tas ir mīts ka ar angļu valodu var tikt cauri, nu varbut pēc gadiem 20-30 varēs bet šobrid noteikti ne. un tā starp citu ir visā postpadomju telpā. vai tā ir igaunija, lietuva vai polija. strast angliski runājošu ir pagrūti, kamer krieviski vairāk vai mazāk saprotošus var atrast samērā ātri
    pseidopatriotiem varu atgādināt ka ne jau valodas zināšana vai nezināšana nosaka patriotismu/lojalitāti vai uzticamibu. bet nu tiem jau zmadzenes žultī noslīcinātas, tie ābeces patiesibas neutver, tikai saukļus

   • Latvietis runā latviski !!!! kādēļ krievi nerunā latviski ???? Varbūt latvietim liks laizīt kerzas zābaku ??? Vai kbbešņiki lien no skapja ? Visi vēl joprojām sēž savos kabinetos.

   • Ja kāds jaunietis grib savu dzīvi saistīt ar ru biznesu tad viņš arī mācīsies, bet ja veikalā kasiere nesaprot un negrib saprast latviešu valodu lūk tas ir amorāli, jo dzīvo LATVIJĀ !

    • es ar iepērkos veikalos un kautkā neesmu saticis tos kasierus kas nesaprot latviski, komentāros brēc ka stīvi melu troļļi ka lūk kasieres latviski neprotot, bet dabā tādu brīnumu nav izdevies ieraudzit. lūdzu konkrēti, veikalu, kasierites vārdu lai var aiziet un pārbaudit tavus melus

    • uzradies kremļa trollis….

    • nu omit uz priekšu Atbildēt

     veikalu, un kasieres vārdu, lai var tavus melus atmaskot. bet tev jau nav ko teikt jo stāsts no piksta izzīsts un faktu kā vienmer nav, tad nu pedejais arguments- apsaukāties un turpinat melot ka ausis kust

 24. Bet ļoti labi, ka sāks ātrāk mācīt 2.svešvalodu! Jo ātrāk bērns mācās valodu, jo labāk iemācās! Mazie bērni, kuri vispār vēl runāt nemāk, ir lingvisti-ģēniji! Un jo vairāk bērns dzird apkārt un mācās svešvalodas, jo labāka smadzeņu darbība kopumā! Un katra valoda ir vērtība, arī krievu.

 25. gan jāuztraucas, ka krievu jaunieši nesaprot latviešu valodu un atsakās to lietot…

  • Pret rusifikatoriem pielieto diskrimināciju! Atbildēt

   Pretdarbojies šādiem krieveļiem, kuri principā nerunā latviski un nodarbojas ar Latvijas rusifikāciju! Nepieņem viņus darbā! Ja viņi ir apmaldījušies un prasa ceļu – nepalīdzi! Neiepērcies pie viņiem – lai viņu bizness neattīstās un iznīkst! Sūti šiem virsū Valsts valodas centra inspekcijas un dažādus dienestus! Panāc, ka viņiem Latvijā ir neciešama dzīve un viņi aizbēg uz ārzemēm.

   • gaf,gaf, gaf…mans suns arī saprot latviešu valodu, bet latviski nerunā un neraksta. Līdzīgi kā grafists. Laikam mans suns nav latvietis, jo latviešu suņi saka vau, vau, vau.

   • Стучим?! Скоро и так никого здесь не останется, все разбегутся. Останутся только вы и языковые инспекторы, проверяйте сами себя до опупения!

 26. pilnīgi pareizi!!! Atbildēt

  Paldies ANDRIM METRAM! JĀ, VĀCU VALODA NEVIS ANGĻU! ANGĻU UN KRIEVU VALODAS VIETĀ GRIBĒTOS APGŪT MŪSU KAIMIŅU -IGAUŅU UN LIETUVIEŠU – VALODU, KAS DAUDZ SVARĪGĀK!!! CIK JAUKI BŪTU SARUNĀTIES AR MŪSU KAIMIŅIEM VIŅU VALODĀ!

  • Lietuviešu valodu zinu. Labprāt apgūtu latgaliešu valodu. Runāto saprotu, bet likumus un noteikumus, kas saistīti ar rakstību, vēl neesmu apguvis.
   Atvaļinājumus pavadu Latgalē pie īstiem latgaļiem. Latgalē krieviska ir tikai Daugavpils. Visur citur ir pilns ar latviešiem. Un fakts – gan Latgalē, gan Rīgā, gan jebkur citur Latvijā var mierīgi iztikt bez krievu valodas.
   Vēl ir sapnis iemācīties līvu valodu.

 27. IDIŅ, KO TU ATKAL GANIES LATVIEŠU PORTĀLĀ AR SAVU PRETĪGO KIRILICU UN VĀVUĻOŠANU???
  Krievu valoda ir pavisam kas cits, bet tu esi idiņš savā būtībā! Ikviena svešvaloda ir mūsu bagātība! Tavu vāvuļošanu lai lasa Rīgas žurkas, neaizņem vietu komentāros un nevāvuļo, stulbeni! KAD TU BEIDZOT NĀKSI PIE SAPRAŠANAS JEB TĀ ARĪ PALIKSI UZBĀZĪGS IDIOTS??? Tava problēma NAV latviešu jauniešu krievu valodas prasme vai neprasme, bet gan nejaukšanās procesos, par kuriem tev nav saprašanas!? Mūsu jaunieši paši zinās KO un KĀ viņiem būt! IDIOTS!

  • Противно вам?! Так вам и надо! И пусть ваши дети вырастут тупыми идиотами. Нам же лучше. (повторно, взамен удалённого, привет цензорам!)

 28. Jebkuras valodas zinasan bagatina cilveku, bet seviski satraukties par to jaunie vairs neruna krieviski, nevajadzetu. Mums latviesiem svarigak butu prast vacu valodu, ne tik daudz anglu.

 29. Kādas šausmas,ka latvieši neprot kādu svešvalodu,bet normāli,ja sveštautieši neprot valsts valodu! Riebjas tās vaimanas klausīties.Paskatieties TV intervētos sveštautiešus ,cik LABI prot latviski.

 30. nu negribat, un nerunājat krieviski Atbildēt

  tā ir jusu izvēle. tikai pēc tam sūdzeties ka navarat atrast darbu ir kautkā muļķīgi, un stumt tekstus ka te ir latvija un jums ietiek ar valsts valodu ir absaluts stulbuma paraugdemonstrejums. tiem pseidomacionāļiem varu atgādināt ka teikim ulmaņlaikos ko vienmer piesauc kā paraugu, lai dabutu vienkāršu pārdeveja vietu veikalā bija jāzin latviešu krievu un angļu valoda obligāti, franču ieteicams. žids savā piparboditē vispār runāja praktiski visās valodās…… jums vienkārši ir nojucis kas ir kas valodi zināšana/nezināšana jūs nepadara ne par patriotu, ne par tautas nodeveju

 31. Mulkigi ir domat, ka valodas prasme ietekme kada uzskatus par piederibu kadai nacijai, vai tas atbalstam. Valodas zinasana ir katra pasa Lielä vertiba. Ta ir vertiba, kuru nekad neviens neatnems! Es parvaldu 5 valodas, kä ari varu saprast vel divas valodas un uzskatu, ka zinu parak maz valodas, jo nespeju brivi komunicet ar daudzam citäm nacijam. Tädel ari izvirzu sev merki mäcities vel un vel! Tas ir Super!

 32. Es arī uzskatu, ka krievu valodu prast nebūt nav obligāti. Tātad par jauniešu zināšanām nav ko uztraukties. Problēma ir citur: ja valsts tērē lielus līdzekļus, lai gadiem mācītu krievu valodu skolās, bet rezultāta nav, tad nauda ir izšķiesta velti, Esmu dzirdējusi, ka līdzīgi ir ar latviešu apguvi krievu skolās: it kā mācās latviešu valodu, bet neko neiemācās un, kad šādi skolu absolventi neatrod darbu, valsts vēk viņiem kā bezdarbniekiem apmaksā latviešu valodas kursus.

 33. Nemuldi, “grapist” – Satversme noteikta valsts valoda, kura tev ari jaizsaka viedoklis – bet tu raksti tikai keburus – butu labak macijies kiniesu hieroglifus.

 34. Nemuldi, “grapist” –

 35. Mani bērni gāja latviešu bērnudārzā un krieviski labi iemācījās, savukārt krievu bērni latviski gan nē, tad bija skandāls. Personāls pārsvarā rubnāja krieviski.

 36. Tas, ka jaunieši nezin krievu valodu ir Izglītības ministrijas vaina. Mana meita labā Rīgas skolā arī “mācijās” krievu valodu, tikai neko neiemācijās. Neko nesaprot un pateikt arī nevar, toties atzīmes vienmēr bija labas. Es gribēju aiziet pie tās skolotājas un izlamāties. Tagad meitai ir lielas problēmas atrast darbu. Jāmeklē privātskolotājs, jo Rīgā bez krievu valodas nevar iztikt!

  • Toties krievu jaunieši ļoti labi zin gan krievu, gan latviešu valodu un konkurē ārā latviešus, kas neko nejēdz krieviski.

   • Tā nu gan nav- diezgan maz krievu zin latviešu valodu laba līmeni starp jauniešiem un starp vecajiem, un bieži tie, kas “zin”, runā tā, ka neko saprast nevar. Turklāt viņi nelabprāt pāriet uz latviešu valodu, toties latvieši savukārt momentāli gatavi pāriet uz krievu!

  • Nožēlojamā gļēvlatviete Māra. Kopš kura laika mums ir jāprot kolonistu valoda?

  • kad tas murgs par krievu valodas mācīšanos beigsies!!! Šlesers palaida dumjo un pretvalstisko domu, ka visiem jāzin krievu valoda un daudzi pašcieņu zaudējušie latvieši to pieņēma.
   Latvijā krievvalodīgiem JĀZIN UN SABIEDRĪBĀ JĀRUNĀ LATVISKI nevis MUMS jārunā KRIEVISKI!!!
   KRIEVU VALODA NAV EIROPAS VALODA, bet atrodas jefiņi, kas to gribētu!

 37. Pēc vidusskolas savulaik varējām sarunāties gan angliski,gan krieviski. Pieļauju, ka t.s.”izglītības kontrolieriem” svarīgi ir papīri, ka Tu zini, nevis prasme sarunāties.
  Taču daudz nopietnāka ķibele ir vājas latviešu valodas zināšanas, kas latviešu skolās varētu būt daudz aktuālāks jautājums. Valoda tīši noplicinās, papīrlaši lasa un priecājas…. Dīvaini.

 38. Tip top grafist Zoja, komu ti dala stoja? Načaļņiku konvoja za pačku Priboja…

 39. Kāda vela pēc mums būtu jāzin to krievu valodu? Pateicībā par 50 okupācijas gadiem? Pateicībā par Latvijas izvarošanu? Nemūžam!

 40. Nez vai ar to būtu jālepojas. Āreče, čigāni – tie gan visi prot. Laikam gudrāki par letiņiem …

 41. Diskriminācija, cenzūra, vārda brīvības ierobežošana!!! Bet mani komentāri nekur nav pazuduši un stāv kā stāvējuši..

 42. Problēma nav tā, ka latvieši neprot kādu svešvalodu Latvijā, bet ka Latvijas iedzīvotāji tekoši neprot valsts valodu. VISĀM SKOLĀM JĀBŪT AR VALSTS VALODU KĀ MĀCĪBVALODU.

  • Проблема в вашей тупой упоротости и непонимании очевидного. Лично вам это не поможет. Всё только хуже будет.

 43. Vai Ķekava ir Krievijas pierobeža ? 🙂

 44. kāpēc cepamies par krievu valodu ?
  /////
  kāpēc nešausminamies par igauņu, lietuviešu, poļu
  valodu nezināšanu ?

 45. Ja tie “jaunlatvieši” iemācīsies runāt latviski, tad gan jau kaut kā sapratīsimies.Cik gadus viņi mācās latviešu valodu un kā nemāk tā nemāk. Kam tad mums to slepkavnieku valodu vajadzētu zināt?

 46. Kā jums pašiem neriebjas cūkoties?Ko ar cenzūru gribat panākt? Sev blamāžu kā sovjietu pēcteči?

  • Кстати, редакцию журнальчика ИР уже обчистили, чего и вам желаю! Может быть тогда у вас пропадёт желание комментарии удалять почём зря!

 47. Atkal vecie cenzoru niķi?

 48. Pēc 10 gadiem Krievijā par valsts valodu kļūs ķīniešu valoda. Krievu valodai nav nākotnes un tieši tāpēc to nav vērts mācīties. Pēc 50 gadiem Krievijā 90% iedzīvotāju runās ķīniski.

  • .., grafist, paskaties, kas notiek Sibīrijā. Esi akls, ka neredzi ķīniešu invāziju?

  • Каркайте громче, никто вас не слышит. И свет из задницы включите поярче, а то плохо видно. Сколько таких кликух уже было, видимо невидимо, да не сбывается ваше пророчество то никак!

   • Cilvēks kurš nezina tās valsts valodu kurā dzīvo ir ciemiņš, idiots vai okupants. (A.Puškins)

    • Pareizi ir jāzina. Nenosodīsim tos, kuri nezina krievu valodu dzīvojot Latvijā.
     Mani vairāk izbrīna Anglijā/īrijā dzīvojošie latviešu bērni, kuri nezina latviešu valodu.

 49. Pareizi vien ir,jo kur to burlaku un čekistu valodu var likt? Tikai pārkrievotā Latvijā. Paši rusaki pārbēguši uz Rietumiem angliski špreho labāk kā slāvu valodā.Arī starptautiski itin nekur to kiriļicu nelieto vai ne grafist.Un tu un tādi kā tu ,neko jau citu neprotat kā vien “mātes”valodu un spļaudīšanos.Bet eirikus gan tie tavi “dateļi”slauc no ES,tikai pretīgajai melu propogandai no Rasejas .Vai tad pret tādiem ņenavisņikiem LV kā tu var ko citu just kā tikai riebumu.
  Nomierinies,gan mēs ar saviem bērniem atradīsim darbu pie civilizētiem darba devējiem,ne pie krievu bandjuganiem kā pie.,.. utt.

  • Слышь, ведьма старая, не летается тебе? Давно пора уже понять, латышь – это не профессия! На всех вас мест чиновников не хватит! Кому то надо и работать, деньги зарабатывать, а не только из бюджета сосать.
   P.S. Повторно, взамен удалённого!

   • profesija ir ‘grafists’ 🙂

   • to anonīmajam grāfim Atbildēt

    Nu jau tu no naida un uztraukuma lec no savām smirdīgām biksēm laukā.Laikam pašam tā tava slota nepalīdz,laikam tulzna jau no jāšanas uz pakaļas.Smadzenes sviestā no zvērīgā naida. Nu iedzer vaļerjanku taču! Ploho končiš po vsjakomu !Man tava krievu mēle pie izpūtēja !Ņe harkai krovju.

 50. Atbrīvotāji aiziet, bet okupanti paliek Atbildēt

  grafist, kāpēc Igaunijā dažiem krieviski runājošajiem pasē ir vārds “Tibla”, bet Somijā – “Pašolti”?

  • grafist, kā tevi saukāja latvieši, kad tu, pārkāpjot starptautiskās tiesības, ieradies okupētajā Latvijā, lai šeit stiprinātu okupācijas varu un nīdētu ārā latviešu tautu? Par okupantu? Par tiblu? Par pašolti?

 51. taapeec, ka ljoti liela dalja pasaules tai valodaa runaa . Kurpretim latvieshu valoda ir tikai un vieniigi vieteejai lietoshanai. Un – ja kaa vieniigo – . .

  • Pasaulē krievu mēli nelieto,ja nu vienīgi slāvu teritorijā un okupētās PSRS laikos satelītguberņās! Tu esi .. ar izteiktu naida kurinātāja un .. !Ko te lien nelieti,vācies uz slāvu portāliem,jebšu tur baidies dabūt pa ..?

  • Latvijas krievs Fjodors Atbildēt

   Kas ir ..? Vai tie okupanti, kuri zina tikai okupantu valodu, bet citas valodas nav spējīgi iemācīties?

 52. mucaa jaaaudzee un pa spundi jaabaro .
  Pat Kanaadaa – normalu darbu var dabuut, ja zin krievu valodu .

  • Žēl, ka Kanādā kolonisti pakļāva indiāņus un tagad šie kolonisti indiāņiem uzspiež gan franču, gan angļu, gan krievu valodu. Indiāņi gribētu, ka apkārt skanētu viņu un nevis imigrantu valodas.

  • Āpsi,tu kaut ko jauc!1) te ir Latvija, 2) nemelo kā sētas suns 3) Krievijā arī bez slāvu val.Putins tev darbu nedos .

 53. Prieks, ka Latvija kļūst latviska! Atbildēt

  Kāpēc neatkarīgajā Latvijā dzimušajiem jauniešiem un neatkarīgajā Latvijā dzīvojošajiem visu vecumu latviešiem būtu jāzina, Igaunijas prezidenta vārdiem sakot, okupācijas varas valodu?

  • Да кто тебя заставляет? Не учи, не знай и не разговаривай. Да только вот Россия всегда будет рядом, вот тут по соседству.

  • Runa iet par otru svešvalodu, kuru bērns vai viņa vecāki izvēlas. Angļu vai vācu valodu pasniedz skolā no pirmās/otrās klases. Velāk jāizvēlas otru valodu. Vai tie vecāki izvēlējās savam bērnam krievu valodu lai teiktu to, ko es lasu šajā lapā? Neticu. Lai mācītu naidam? Mans bērns bija 5 gadi, kad viņam salauza roku kāds puika tikai tāpēc, ka viņš ir krievvalodīgs. Musu ģimenē ir gan latvieši, gan krievi, ukraiņi un baltkrievi. Viss ir pareizi. Negribi – nerunā un nemācies. Tava paša lieta. Tikai neņaud.

Draugiem Facebook Twitter Google+