×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Jaunieši parāda: būt patriotam ir moderni! (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Paldies A. Rodrigezas-Matas kundzei par vēstuli, kurā tiek paustas bažas par patriotisma trūkumu daudzās latviešu dvēselēs. Tomēr mums kā nācijai ir cerības, ka Latvijai būs būt cauri gadsimtiem. Tam liecība ir mūsu jaunieši, kuri parāda, ka būt patriotam ir moderni. Pēdējos gados man aizvien vairāk gribas pateikt vienkāršu paldies mūsu skolēniem un padsmitniekiem, un tiem, kam pāri divdesmit. Viņu vidū patriotu ir tik daudz kā nevienā citā vecuma grupā!

Pirms gadiem trim mediji aptaujāja skolēnus, kuri tobrīd sāka ikdienā nēsāt sarkanbaltsarkanās aproces. “Mēs to paši, pēc savas ierosmes, neviens mums to neteica darīt. Bet, ja liks noņemt, diez vai ņemsim to par pilnu,” daudzi atzina. Un to teica arī tādi, kuri dzimuši nelatviešu vai jauktajās ģimenēs!

Tā ir laba iniciatīva, jo nāk no tīras sirds. Skolu jaunatne mums, pieaugušajiem, pati pateikusi priekšā – mūsu jaunākā paaudze vēlas būt patrioti. Sajūtot šo vilkmi, Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisija pēc Raivja Dzintara ierosinājuma jau ir izstrādājusi priekšlikumus patriotiskās audzināšanas ieviešanai – neaizmirstot arī par visām mazākumtautību skolām! Tagad Saeimas apakškomisijas norādes nodotas Ministru kabinetam, kam jāpieņem attiecīgi grozījumi izglītības normatīvos. Tas pēc būtības nav nekas sarežģīts – Ministru kabinets dažādus noteikumus un to grozījumus pieņem ap simtu gadā. Kad tas būs izdarīts, varēs iekļaut jaunās nodarbības stundu sarakstā. Esmu pārliecināts, ka tas ir paveicams jau līdz nākamajam mācību gadam 1. septembrī.

Bet jau tagad mēs ar prieku un lepnumu varam skatīties uz mūsu jauniešu devumu Latvijai. Ik nedēļu dzirdami veiksmes stāsti par mūsu jaunajiem uzņēmējiem, tehnoloģiju attīstītājiem, pētniekiem un ražotājiem. Viens no zīmīgākajiem – Toms Ērenpreiss atjaunojis sava vectēva velosipēdu ražotni, izmantojot vectēva sekmju formulu: dizainā klasiski, viegli kopjami un izturīgi divriteņi ir tādi, kuri latviešiem piemēroti vislabāk! Neaizmirstami ir mūsu sportistu panākumi: jau desmit gadus medaļas un kausus iegūst tie mūsu sportisti, kuri trenējušies un pilnveidojušies Latvijas Republikā, ne LPSR. Bobslejs, skeletons, kamaniņas, basketbols, BMX, kur nu vēl hokejs – tie ir izrādījušies caurcaurēm latviski sporta veidi.

Rezultātus sāk nest Nacionālās apvienības prioritāte Nr. 1 – demogrāfijas jautājums. Dzimstības rādītāji sākuši virzīties uz augšu. Beidzot! Jā, tur mums visiem vēl liels darbs priekšā. Tomēr mēs nevaram neredzēt, ka savus bērnus pasaulē šobrīd sāk laist tā paaudze, kura pati izaugusi un nobriedusi pēc 1991. gada. Šiem mūsu pilsoņiem padomju laiki ar savu ačgārno dzīves kārtību savā ziņā ir tālāki un mazāk izprotami nekā 1918. gada Latvija. Esam to ņēmuši vērā: arī tam būs domātas patriotiskās audzināšanas nodarbības, kurās mūsu bērni varēs uzzināt un izprast mūsu cilvēku dzīvesstāstus iepriekšējās paaudzēs.

Novembra lāpu gājieni, 16. marta atcere – šīs modernajā Latvijā pašsaprotamās tradīcijas patiesībā ir cēlušās no nacionālistu jauniešiem deviņdesmitajos gados. Viņiem izaugot, līdzi nobriedušas viņu tradīcijas, kuras turpināsies arī šogad. Tāpēc es – kaut vai neklātienē – spiežu roku visiem un ikkatram patriotiski noskaņotajam Latvijas jaunietim. Ja mūsu jaunieši būs uz pareizā ceļa, tad arī visa valsts būs uz pareizā ceļa!

Gaidis Bērziņš,

NA līdzpriekšsēdētājs,

Saeimas NA frakcijas priekšsēdētājs

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. krapnieciski ieguvis ierocu atljauju,…iists tevzemietis

 2. Vārdi, kādi skaisti vārdi. Tikai cik daudz paša partija ir darījusi visu lai patriotismu nokaut? Tikai viens piemērs. 1989-91.gads. Patriotiski noskaņoti jaunieši darīja visu lai izvairītos no dienesta PSRS armijā, neskatoties uz to bija represijas, Latvijā atradās arī PSRS armija kā arī draudēja kriminālatbildība. Mīkstākie peldēja pa straumi – viņus savāca dienēt. 1991.gads. Pučs, atzīta neakarība de fakto. Savāktos latviešus atvaļināja, neakarīgi cik ilgi viņi dienēja PSRS armijā (gadu, pusotra vai pāris mēnešus vai nedēļas) – jaunizceptās valsts vara kur lielu ietekmi ieņēma LNNK ( foto redzamā pilsoņa partijas priekštece), viņiem par viņu mīkstumu pateica – ok esat brīvi. Savukārt tiem idiotiem patriotiem, kuri izvairījās no dienesta izmantojot alternatīvo dienestu,pateica – mēs jums idiotiem pielksim gadiņu klāt un uzsēdināsim uz minimālās algas. Kas 90.gadu sākumā pie tālaika inflācijas nzīmēja legālu bada nāvi. Viena taisnība vienes likums visiem vai ne? Vajag tos jauniešu idiotus patriotus izdrāzt, viņi taču patroti, negāja PSRS armijā, stāvēja uz barikādēm, gan jau arī šo krupi norīs.

  Tāds ir viens no jauniešu patriotisma audzināšanas pirmsākums pēc neatkarības atjaunošanas, LNNK kura tagad pārmutējusi par NA, mērcē

 3. Visiem būt tādiem kā banderovietim Jaceņukam…..

 4. NA ir malači, lai tik neieslīgst “pareizo remdeno” tīklos, lai neapstājas savā nacionālpatriotismā, kam ar nacismu nav nekāda sakara.

 5. NA Bērziņam !!!Ļooti dīvaini ir lasīt jūsu kārtejās muļķības. Patriotisms un MODE !!??Tātad pielīdzināts matu sasukājumam vai stringu lielumam?Aizskrien gadiņš un mode uz patriotismu cauri un pagalam,KO Bērziņ?Modē nāk mankurtisms,kangarisms utt ?
  Tas cienītais ir gēnos un ģimenē ++ skolā ieaudzināts!PLašsaziņas līdzekļos sludināts,valsts amatpersonu runās un rīcībā pierādīts,Bērziņ !!!Nosauciet kaut vienu piemēru no mēdijiem,politiķiem utt. kur jūs saskatāt patriotisma LABU piemēru. Prezidenta un Straujumas,Rinkeviča bailes momentā sludināt,cik labi būtu braukt uz Maskavu pazemoties 9.!!!!maijā??Atcelt / pēkšņi !!/ sankcijas?Kas velns parāvis tas par ĀM ministru,kurš nedēļas laikā par 180% maina viedokli?Mans viedoklis – mums NAV savas ārpolitikas,mēs vēl arvien corejam uz austrumiem ,ko tie teiks! Tāda Putina guberņa pat esot ES,NATO СЛАБОЕ ЗВЕНО !Perfekts A.Rodriuguez raksts !!Paldies LA !!

 6. Paldies par rakstu. kolaboranti bija un būs. Bet daļa jaunatnes ir savas valsts patrioti un viņi kā Jaunlatvieši nesīs gaismu tiem, kam galvenais ir resnāks desas lunķis un vājprātīgie šovi. “zelta jaunatne” reti kad bijusi patriotiska, bet no laukiem nāk strādāt griboši un mākoši jaunieši un no tiem veidosies Latvijas patriotu kodols.

 7. Tā vietā, lai no 1991. gada partijas “Tēvzemei un brīvibai” un “Latvijas nacionālā neatkarības kustība” būtu strādājuši kāda kopīga un vārdos nosaukta mērķa vārdā, kas būtu izteikts arī skaitliskā un izmērāmā formā, tālāk par iekšēju naidošanos, starptautu naida kurināšanu, šķelšanos un intrigu vērpšanu nodokļu piķa dēļ viņi nekad nav tikuši. Ērti, ja vienmēr var aizbildināties ar saeimas vairākuma neesamību, koalīcijas partneru nevienprātību un ļaunajiem krieviem. Nebrīnieties, ka no kopīgās NA listes jaunieši svītro tieši TB un LNNK funkcionārus, tāpēc sagaidiet, ka Gaidi Bērziņu, Elmāru Cilinski, kurš pat uzvalkā izskatās pēc garā vājas personas, drīz svītros un nosūtīs pie pētera tabūna, jura dobeļa, jāņa straumes un annas seiles pieredzes apmaiņā par jautājumiem, kā darāmi diženi un latviski darbi. Gaidi, Gaidi.

  • nelaimīgie NA noliedzēji – TAD kad sarkanie no Saskaņas nāks pie varas tad kodīsiet elkoņos!!! lai nu kā ,bet NA ir mūsējie – Saskaņa tikusi pie varas parādīs ZOBUS!!! Un nenovēlu to nevienam – pieredzēt kā pēdējie centīsies iznīcināt latviešus,kā to ir darījuši krievi jau 1000 gadus!

   • Jums ir 200% taisnības! Jābūt idiotam vai lembergiem un Co lai to nesaprastu! Salīdzināt NA ar fīrera Vāciju var un cenšas to izdarīt tikai Kremļa komentētāji apmaksāti. 1/2 NA tovarisču nedod pielaidi un ne jau tapēc,ka viņi ir latviski nacionālisti,bet gan kremļa meldiņa vilcēji.
    Tu esi stipri atpalicis !

   • tas, ka krievs grib nošaut latviešus un visu laiku braukā gar Latviju ar zemūdenēm un lidmašīnām ir tik pat skaidrs kā ka NA ir Saskaņas biznesa plāns,

 8. patriotam vai stulbam nacistam? Atbildēt

  tas ko sludina NA nav patriotisms bet izteikts nacisms ādolfa gaumē. šobrid latvija ir identiska vācijai 30 gadu sākumā kad fīrers rāvās pie varas.

  • Pats saproti ko esi sakricelējis?

   • atšķiribu starp patriotismu un NA sludināto nacismu. NA nacisms sludina Latviju latviešiem kas iridentiski ādolfa vācij-vāciešiem. tur tik ēbreji un tad citādi domājošie traucēja, te krievi un citādi domājošie traucē, tā ari vienigā atšķiriba. visādi citādi ādolfa politika/idealoģija pārņemta viens pret vienu ieskaitot latvieša kā pārcilvēka sludināšanu. tas viss nav patriotisms, tas ir klasisks nacisms. protams ka NA un tā faniem nepatīk ka tik klaji atmasko viņu saknes, bet tas nemainalietas būtibu

    • Varbūt Jums ir spējas lasīt “caur rindiņām”, bet neredzu nevienu pazīmi kuru savā komentā minat.

     Patriotiskā audzināšana noteikti būtu nepieciešama vēl nozīmīgākos apmēros mācību iestādēs kā šobrīd, pastarpināti vēstures un citu mācību priekšmetu apguves kontekstā.

 9. kaut vairāk būtu tādu rakstu, tad arī patriotisms pieaugs

 10. paldies par rakstu

Draugiem Facebook Twitter Google+