×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Jaunieši Raiņa iestudējumus varēs apmeklēt par zemāku cenu

Publicitātes (Kristapa Kalna) fotoPublicitātes (Kristapa Kalna) foto

Skats no Nacionālā teātra izrādes "Raiņa sapņi"

Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas programmas ietvaros Kultūras ministrija piešķīrusi Latvijas Nacionālajam teātrim 33 000 eiro, lai skolēni un studenti jubilejas gada tematiskos jauniestudējumus varētu apmeklēt par zemāku maksu, aģentūrai BNS pastāstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā Nacionālajā teātrī paredzēti divi tematiski jauniestudējumi – Kirila Serebreņņikova veidotie “Raiņa sapņi”, kam pirmizrāde notika 29. janvārī, un “Uguns un nakts”, kas Viestura Kairiša režijā pirmizrādi piedzīvos 11. septembrī.

“Abas izrādes piedāvās 21. gadsimta redzējumu uz Raiņa radošo mantojumu laikmetīgā teātra estētikā, un viena no mērķauditorijām ir tieši skolēni un studenti,” uzsvēra Grīnfelde, paskaidrojot, ka līdzekļi teātrim piešķirti, lai skolēni un studenti varētu apmeklēt šīs izrādes, iegādājoties noteiktu biļešu skaitu par pazeminātu cenu – pieciem eiro.

Piedāvājumu izstrādā un īsteno Latvijas Nacionālā teātra administrācija.

Nacionālā teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča aģentūrai BNS sacīja, ka teātris īpaši gaida 11. un 12. klašu skolēnus, kuriem jau tomēr ir kādas zināšanas par Raini. Viņa informēja, ka uz katru teātra repertuārā iekļauto iestudējuma izrādi pieejamas 300 vietas par pieciem eiro 1. un 2. balkonā. Skolēni var pieteikties gan kolektīvi, gan iegādāties biļetes individuāli “Biļešu paradīzes” kasēs.

Jau vēstīts, ka Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja ir ietverta UNESCO svinamo dienu kalendārā, kurā tiek iekļautas pasaules mērogā nozīmīgu notikumu gadskārtas, kas bijušas izšķirīgas svarīgu ideju virzībā, vai arī ievērojamu personību, kuras devušas būtisku ieguldījumu kultūras, izglītības, zinātnes un citu UNESCO mandāta jomu attīstībā, gadadienas.

Pērn pēc Kultūras ministrijas darba grupas Raiņa un Aspazijas jubilejas gada īstenošanai ierosinājuma Nacionālā kultūras padome vienojās 2015. gadu pasludināt par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, mudinot valsts, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesaistīties tā norisē. Atsaucoties šim aicinājumam, uz Latvijas teātra skatuvēm, koncertzālēs, bibliotēkās, universitātēs, muzejos un kultūras centros, kā arī ārvalstīs būs pieejama daudzveidīga kultūras programma, kas aktualizēs Raiņa un Aspazijas ieguldījumu kultūrā.

Jubilejas gada norišu kalendārs pieejams un tiks regulāri papildināts interneta vietnē www.aspazijarainis.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+