×
Mobilā versija
Brīdinājums +25°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Jaunieši Salacgrīvā lasīs patriotisko dzeju

Foto: LETAFoto: LETA

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Salacgrīvas kultūras namā notiks jau sestais patriotiskās dzejas festivāls, kura mērķis ir paplašināt jēdziena patriotisms izpratni, popularizēt dzeju, veidot iemaņas dzejas rakstīšanā, veicināt grāmatu lasīšanu, portālam LA.lv pastāstīja Salacgrīvas novada Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa.

Bibliotēkas vadītāja vēsta, ka viena no festivāla pamataktivitātēm ir ik pārgadus izsludinātais skolnieku dzejas konkurss, bet otra – grāmatu dāvinājums jauniešiem. “Šādi dāvinājumi paredzēti arī katrai no skolām, kuras skolēni sekmīgi piedalījās patriotiskajā konkursā. Savukārt labākie konkursa darbi tiek publicēti dzejas grāmatā,” piebilda Podziņa.

Konkursa rīkotāji norāda, ka tā ideja meklējama atziņā, ka nereti trūkst cilvēku, kas uzklausītu rakstošus bērnus un izlasītu, izvērtētu viņu dzejoļus un esejas. “Tā daudzi potenciāli talanti paliek neatklāti un neizkopti. Sevišķi to var attiecināt uz lauku vidi, kur nav iespējas apmeklēt literāros pulciņus,” skaidro Podziņa, piebilstot, ka festivāla statistika rāda – daudzi tā uzvarētāji nāk tieši no mazajām skoliņām.

Šogad, 6. konkursā, pieteikti 113 dalībnieki no 18 Vidzemes novadu 27 skolām.

Lāčplēša dienā jaunie dzejnieki tiksies ar jau zināmiem literātiem Jāni Streiču, Uldi Ausekli, Valdi Rūju, Arnoldu Auziņu, Ronaldu Briedi, Eduardu Aivaru, Viktoru Kalniņu (Viku), Zani Brūveri, Indru Sproģi, Maiju Stepēnu. Festivālā piedalīsies arī mūziķis Uldis Kākulis (Austrasbērns) jeb Austras Pumpures dziesminieks.

Festivāla apmeklētājus gaidīs arī Latvijas armijas ieroču demonstrācija, armijas katlos vārītas putras ēšana un citi sarīkojumi, bet tā noslēgumā notik lāpu gājiens uz Salacgrīvas kapiem, kuros apglabāti Lāčplēša Ordeņa kavalieri. Viņus godinās, izejot sveču gaismas atceres ceļu, pastāstīja bibliotēkas vadītāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+