×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Jaunieši seminārā pilnveido sevi Latvijas nākotnei

Foto-Ieva HolmaFoto-Ieva Holma

“Noskaņa nometnē bija kā ģimenē – kā pie brāļiem un māsām,” pēc Nacionālās apvienības (NA) jauniešu piecu dienu vasaras semināra Grundzāles pagastā atzīst tās dalībnieks, Rīgas 1. ģimnāzijas audzēknis Reinis Ozolkāja. Nometnē piedalījušies vairāk nekā 30 jaunieši, kuriem bijušas lekcijas par personības pilnveidi. Psiholoģiski vairāk sagatavotie brīvprātīgi veikuši arī sešus metrus garu ceļu pa karstām oglēm.

Seminārā jaunieši klausījušies “Visu Latvijai” (“VL”) līdera Raivja Dzintara un NA Saeimas deputāta Eināra Cilinska lekcijas, kā arī ar prieku uzņēmuši īpašo viesi – “Latvijas Avīzes” redakcijas padomes priekšsēdētāju Voldemāru Krustiņu. “Kā cilvēks Krustiņa kungs ir ļoti interesants, un viņa runa bija iedvesmojoša. Viņš visu salika pa plauktiņiem. Galvenā rūpe viņam ir, lai Latvija netiktu pārkrievota,” novērtēja “VL” Mārupes nodaļas vadītājs Raivis Zeltīts. Viņu iedvesmojusi arī E. Cilinska lekcija par Latviju 2030. gadā. “Latvija ar lielām ģimenēm, droša un laimīga dzīve, neatkarība no Krievijas ekonomikā un enerģētikā un laba Latvijas ekonomiskā izaugsme,” vīziju raksturo R. Zeltīts.

Vienā no nodarbībām jauniešiem bijis jāuzraksta mērķi, kurus viņi vēlētos sasniegt, ja nebūtu ierobežojumu. “Pēc tam meditējām, lai tas piepildītos, īpašas meditatīvas mūzikas pavadībā,” stāsta R. Zeltīts. Viņš teic, ka daudz domājis par savu novadu, lai tas attīstītos, un cer, ka viņa ideja par kaimiņu patruļu drošības radīšanai Mārupē īstenosies.

“Mūsu mērķis ir veikt pārmaiņas Latvijā, un daudziem semināra dalībniekiem tā ir latviska valsts ar latviskām vērtībām,” saka R. Ozolkāja.

 

“Kopīgiem spēkiem jāpanāk, lai Latvija ir labākā vieta uz pasaules, kurā dzīvot latviešiem. Nepieciešams radīt kopības sajūtu,” viņu papildina Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas kursants Kristaps Zvirgzds, kuram Latvija ir vieta, kur viņš jūtas vislabāk. R. Zeltīts teica, ka viņu spārnojusi nometnes dalībnieku ideja uz kādu tikšanos uzaicināt latviešus, kas pēc darba vai studijām ārzemēs atgriezušies un dzīvo Latvijā.

 

Ārpus lekcijām jauniešus iedvesmojis arī Saeimas deputāta Jāņa Dombravas stāstītais par politiku.

Semināra dalībniekiem pacilājoši šķituši arī R. Dzintara vārdi par to, ka ar gribasspēku iespējams sasniegt visu, nepieciešams tikai censties un attīstīt sevi. Piektdienas vakarā jauniešus, kuri tam bija gatavi, gaidījis psiholoģisks pārbaudījums – sešus metrus garš karstu ogļu ceļš, kas bijis jāveic basām kājām. “Nevajadzēja koncentrēties uz oglēm, bet gan doties uz priekšu, uz mērķi. Tās ogles drīzāk bija simbols – kā pārvarams šķērslis. Iepriekš esmu staigājis arī pa stikliem un arī sniegu ziemā,” atceras R. Zeltīts. “Pārgāju pār oglēm veselām kājām, darītu to vēlreiz,” piebilst K. Zvirgzds.

“Būtu jāpanāk labāka situācija latviešu un citu etnisko grupu attiecībās. Būs jāpieņem grūti lēmumi, kas vēl jāizplāno. Taču, ja varējām pārvarēt ogļu ceļu, mums tas ir pa spēkam,” sprieda R. Ozolkāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+