×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. janvāris, 2012
Drukāt

Jauniešiem desmit lieliskas dienas Insbrukā


Foto - Dainis CauneFoto - Dainis Caune

Starptautiskās olimpiskās komitejas (IOC) prezidents Žaks Roge ir gandarīts par pirmajām jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm no 13. līdz 22. janvārim Austrijas pilsētā Insbrukā.


“Tās bija desmit lieliskas dienas,” priecājas IOC prezidents. “Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles pārspējušas visas cerības un izveidojušas stabilus pamatus šādām sacensībām arī turpmāk.” Nākamās jauniešu ziemas olimpiskās spēles pēc četriem gadiem notiks Lillehammerē (Norvēģija).

Insbrukā startēja vairāk nekā tūkstotis sportistu vecumā no 15 līdz 18 gadiem, pārstāvot 68 valstis. Latvija bija deleģējusi 16 olimpiešus, un deviņi savos sporta veidos izcīnīja vietu pirmajā desmitniekā. “LA” jau ziņoja, ka par čempionu hokejista meistarības prasmju konkursā kļuva Augusts Valdis Vasiļonoks no Jūrmalas, bet kamaniņu sportā sudraba medaļu ieguva Riks Kristens Rozītis un bronzas – Ulla Zirne. Abi ir siguldieši, tāpat arī Rihards Lozbers, kurš kamanu trasē ieņēma sesto vietu. Septīto – Kristens Putins no Ropažiem un Imants Marcinkēvičs no Naukšēniem, kuri Insbrukā startēja ekipāžu sacensībās un tāpat kā Riks Kristens mācās Murjāņu sporta ģimnāzijā. Sestā vieta mūsu kamaniņu braucējiem arī komandu stafetē, astotā – Siguldas puisim Dāvim Dreimanim skeletonā.

Augstāk tika mūsu bobsleja divnieka ekipāža – rencēnietis Oskars Ķibermanis un Elvis Kamšs no Ozolkalna. Taču pirmajā brīdī abi par izcīnīto ceturto vietu nepriecājās nu itin nemaz. Kā gan citādi, ja sacensību pirmajā braucienā viņi bija labākie no visiem gan startā, gan finišā. “Latvieši zeltu diezin vai nometīs zemē,” otrā brauciena laikā klaigājis komentētājs Īglsas trasē. Tomēr nometa ne tikai zeltu, bet arī sudrabu un bronzu, līdz kurai pietrūka 0,06 sekundes. “Startā drusciņ par ātru izkustināju bobu, bet citādi nekas,” pēc finiša stāstīja Oskars Ķibermanis. “Braucam, viss kārtībā, taču trases septītajā virāžā nedaudz atsitāmies pret bortu un izejot no tās – pamatīgi. Cerēju, ka vismaz trijniekā paliksim, bet nekā. Pietrūka pieredzes, braucam taču tikai pirmo sezonu. Neko darīt, jādodas mājup trenēties.”

Otrajā desmitā ierindojās kalnu slēpotāji Miks Edgars Zvejnieks (13. v.) un Agnese Āboltiņa (16. v.), kā arī Arnis Pētersons distanču slēpošanā (20. v.). Sliktāk klājās mūsu biatlonistiem, taču diezin vai paši vien tur vainīgi. Paraugieties, kā šoziem (ne)veicas Latvijas biatlona nacionālās izlases dalībniekiem Pasaules kausa sacensībās, un nepārmetiet jaunajiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+