Ekonomika
Darbs un nauda

Jauniešiem ir paviršas zināšanas par finansēm. Ko vēl par mūsu jauniešiem atklāj banka?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Fotolia

Ar mērķi stiprināt jauniešos izpratni par finanšu plānošanu un naudas lietām, “SEB bankas” darbinieki jau ceturto gadu, sākoties mācību gadam, apmeklē skolas ar finanšu pratības lekcijām.

Iepriekšējo trīs gadu laikā “SEB bankas” darbinieki Latvijā, Lietuvā un Igaunijā apmeklēja vairāk nekā 500 skolu, novadot ap 1000 lekciju, kuras apmeklēja vairāk nekā 21 tūkstotis skolēnu.

Par godu Baltijas valstu simtgadei “SEB banka” šim mācību gadam izvirzījusi ambiciozu mērķi – apmeklēt ar finanšu pratības lekcijām vismaz 100 skolas katrā valstī. Līdz ar to skolas īpaši aicinātas pieteikties finanšu pratības lekcijām.

“SEB banka” vadītāja Ieva Tetere norāda, ka katru gadu, aptaujājot jauniešus vecumā no 18 līdz 25 gadiem, banka secinājusi, ka jauniem cilvēkiem ir diezgan paviršas zināšanas par finanšu plānošanu.

Proti, arvien liela daļa nesaprot uzkrājumu veidošanas būtību un nepieciešamību, nepievērš pietiekamu uzmanību ikdienas tēriņu plānošanai un pieprasa lielas algas, nedomājot par to, kā algas veidojas un kāpēc svarīgi ir runāt par darba produktivitāti un pieredzi.

“Bet tās ir zināšanas, kurām būtu jāveidojas vēl skolas laikā. Un, ja skolas programmā finanšu pratība nav iekļauta, tieši mums, finanšu nozarē strādājošiem, jābūt vēstnešiem, kuri varētu iepazīstināt jauniešus ar naudas pasaules likumiem,” uzsver Tetere.

Viņa atzīmē, ka “SEB bankas” darbinieki visā Baltijā jau trešo gadu apmeklē skolas ar finanšu pratības lekcijām. “Turpināsim tradīciju arī šogad, bet ar daudz ambiciozāku mērķi – par godu Baltijas valstu simtgadei novadīt apmeklēt vismaz 100 skolas katrā valstī,” atklāj Tetere.

Saistītie raksti

Lekcijas vecāko klašu skolēniem ir tikai daļa no “SEB bankas” finanšu pratības programmas, kura iekļauj sevī arī ekskursijas skolēniem “SEB bankas” finanšu centrā Valdlaučos, kā arī dalību “Finanšu pratības nedēļā”, kuru koordinē Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

“SEB banka” aicina Latvijas skolas pārstāvjus pietikties “SEB banka” darbinieka vizītei savā skolā, aizpildot anketu līdz 22. oktobrim šeit.

LA.lv
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Milova kļūst par vienīgo patieso labuma guvēju arī “Latvijas Tiltos”
17 stundas
LE
LETA
Ekonomika
EP atbalsta Lagardas iecelšanu ECB prezidentes amatā
17 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lielā pieprasījuma dēļ Latvijas Bankā izķer piemiņas monētas “Uzlecošā saule”
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Neizdodas finanšu ministra Reira “gājiens ar Ploku” 2
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kariņš pauž pārliecību, ka Latvijas pabalstu sistēma būtu uzlabojama
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tāds humors tautai nepatīk 1
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Piņķos gāzīs miljonus? Reģistrēta komercķīla teju 50 miljonu eiro vērtībā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkā dzīvoklī Rīgā bojā gājuši divi cilvēki: dzīvību zaudējis arī nepilngadīgs bērns
53 minūtes