×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Jauniešiem zvaigžņu slimība


Sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, ko katrs skolēns gaida ar nepacietību, vienīgi katrs citādi ir iecerējis to pavadīt. Interesanti, kādēļ daudzi tik ļoti uzsver, ka jauniešiem nepieciešama laiska atpūta, it kā nekad nebūtu pamanīta pāri plūstošā enerģija? Ilgā dirnēšana skolas solos prasīt prasās pēc izlādēšanās un pārmaiņām. Visproduktīvāk lieko enerģiju ir izmantot veselīgos lauku apstākļos fiziskā darbā.


 

Ja laukos vairs neatrodas radi, organizējiet palīdzības brigādes lauku pensionāriem vientuļniekiem, lai palīdzētu zemē iestādīt kaut vai tupeņus un izravēt dobes. Liepājā jau ir bijusi ierosme izaudzēt saknes tiem, kam nepieciešama palīdzība.

Skolu jaunatne tad saprastu, cik lielas pūles prasa viss, ko liek galdā. Citādi pilsētnieki ir aizmirsuši, no kurienes rodas pārtikas produkti lielveikalos.

Pie viena vajadzētu padomāt arī par to, vai latiņu savām prasībām neesam uzlikuši pārāk augstu. Par to liecina dzirdētais no skolu beidzējiem, ka viņi būtu ar mieru strādāt tikai tad, ja alga būs vismaz 500 lati, bet kaut ko sākt ar mazumiņu – tas graujot viņu pašcieņu. Tā jau ir izveidojusies zvaigžņu slimība, kad viss ir nācis pārāk viegli. Tādi, nonākot grūtību priekšā, krīt izmisumā, nodzeras vai izdara pašnāvību. Tiek aizmirsts, ka tikai darbs mūs ir izveidojis par cilvēkiem un atkāpšanās no tā ved atpakaļ pie neandertāliešiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+