×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Jauniešu bezdarbnieku skaits pērn sarucis

Jauniešu bezdarbnieku skaits pagājušajā gadā ir sarucis, tomēr tas joprojām ir liels, aģentūrai BNS atzina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica.

Viņa pastāstīja, ka 2011.gada decembra sākumā NVA bija reģistrēti 15 833 bezdarbnieki vecumā līdz 24 gadiem jeb 12% no bezdarbnieku kopskaita. Jauniešu bezdarbnieku skaits ir samazinājies – 2010.gada beigās NVA bija reģistrēti 23 203 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem jeb 14% no reģistrēto bezdarbnieku skaita.

Paševica sacīja, ka lielākā daļa gados jauno bezdarbnieku nav ieguvuši profesiju, 33% ir vispārējā vidējā un 30% pamatizglītība. Profesionālā izglītība ir 21% reģistrēto jauniešu bezdarbnieku, savukārt augstākā – 9%. Lielākais reģistrēto jauniešu bezdarbnieku ar augstāko izglītību skaits ir tādās augstskolā iegūtajās profesijās kā ekonomists, komercdarbības vai uzņēmējdarbības speciālists, sabiedrisko attiecību speciālists, filologs un jurists.

Pēc NVA direktores teiktā, lai jaunieši bezdarbnieki varētu attīstīt darba iemaņas un prasmes, iegūt darba pieredzi un kļūt konkurētspējīgi darba tirgū, 2011.gadā sākti jauni pasākumi jauniešiem bezdarbniekiem.

Aģentūras īstenotajā nodarbinātības pasākumā “Darba vieta jaunietim”, kas tika sākts maijā, iesaistīti 370 jaunieši bezdarbnieki. Pasākums tiek īstenots, lai integrētu jaunieti bezdarbnieku darba tirgū, vienlaikus veicinot pastāvīgas darbavietas izveidi un jauniešu pastāvīgu nodarbinātību.

Liela atsaucība ir arī pasākumam “Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”, kurā no pagājušā gada augusta jau ir iesaistījies vairāk nekā tūkstotis jauniešu bezdarbnieku vecumā no 18 līdz 24 gadiem, informēja Paševica.

Viņa norādīja, ka nepieciešamības gadījumā NVA piedāvā iespēju apgūt gan profesionālās apmācības, gan neformālās izglītības programmas. Organizējot apmācības, NVA analizē situāciju darba tirgū un darba devēju pieprasījumu, savukārt darba tirgū aktuālo profesiju un pamatprasmju sarakstu NVA profesionālās un neformālās apmācības organizēšanai apstiprina Labklājības ministrijas ekspertu komisija.

Aģentūra piedāvā dažādus pakalpojumus, kas sociāli aktīvam, zināt un strādāt gribošam cilvēkam palīdzēs integrēties darba tirgū un izveidot veiksmīgu profesionālo karjeru, minēja NVA direktore.

Jau ziņots, ka 2011.gada beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 11,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. NVA decembra beigās, pēc operatīvajiem datiem, bija reģistrēti 130 295 bezdarbnieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+