Ekonomika
Darbs

Jauniešu interese par sezonas darbu vasarā – milzīga0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Tikai jūnijā tiešsaistes darba meklēšanas portālā Workis.lv reģistrējušies vairāk nekā 10 000 jaunu lietotāju Baltijas valstīs. Projekts “Vasaras darbu banka” darbojas Latvijā jau otro gadu, piedāvājot atrast darbu vasaras sezonā 18 līdz 29 gadus veciem iedzīvotājiem. Iniciatīvu Latvijā atbalsta arī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA).

To, ka ir ļoti svarīgi vecināt strādāt gribošu jauniešu un darba devēju satikšanos, lai jaunieši varētu strādāt, attīstīt savas profesionālās prasmes un zināšanas, iegūstot nākotnē tik ļoti noderīgu darba pieredzi, atzīst Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). “Sadarbībā ar darba devējiem īstenojot vairākus jauniešu bezdarbnieku nodarbinātības pasākumus, esam novērojuši, ka vairums jauniešu ir  centīgi, atbildīgi un mērķtiecīgi darbinieki. Darba devēji,  piedāvājot jauniešiem iespējas strādāt un profesionāli pilnveidoties, bieži vien iegūst savam uzņēmumam noderīgus un perspektīvus darbiniekus,” stāsta NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne.

“Gan darbu, gan darbinieku ir iespējams sameklēt tiešsaistes platformā, kas sniedz iespēju noslēgt darba līgumu, izmantojot elektronisko parakstu, proti, kandidātiem nav jāierodas pie darba devēja, lai noslēgtu līgumu papīra formātā,” stāsta Workis.lv pārstāve Latvijā Viktorija Čerņika.
 
Portālu pašlaik aktīvi izmanto ap 200 Baltijas valstu uzņēmumi, lai atrastu nepilnas slodzes vai sezonas darbiniekus. Plašākais sezonas darbu piedāvājums ir loģistikas, viesmīlības un ražošanas jomās. Savukārt jaunieši vislielāko interesi izrāda par darbu viesnīcu, restorānu un sabiedriskās ēdināšanas nozarēs.

“Par to, ka vasaras mēnešos ļoti daudzi jaunieši vēlas strādāt, bet daudzi darba devēji jauniešiem šādas iespējas piedāvā, liecina arī NVA īstenotais skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums, kura ietvaros tikai jūnijā 309 darba devēju piedāvātajās darba vietās darbu uzsākuši 1509 skolēni. Savukārt NVA CV un vakanču portālā šobrīd ir publicētas 393 aktuālās brīvās darba vietas ar norādi, ka tas ir sezonas darbs, un 1895 brīvās darba vietas uz noteiktu laiku. Meklējot darbu patstāvīgi, jauniešiem vienmēr jāpārliecinās, ka darba piedāvājums ir drošs un uzsākot darba attiecības tiek noslēgts rakstveida darba līgums,” uzsver NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne.

LA.lv