×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. septembris, 2012
Drukāt

Jauniešu koris “Maska” triumfē kamerkoru konkursā Somijā

Jauniešu koris “Maska” uzvarējis Somijā notikušajā ceturtajā Starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā, aģentūru LETA informēja kora diriģents Jānis Ozols. Otro vietu ieguvis dāņu koris “Concert Clemens”.

Uzvarot konkursā, koris “Maska” ieguvis naudas balvu 15 000 eiro (10 542 latu) apmērā, otrās vietas ieguvēji saņēmuši 9000 eiro (6325 latus), bet trešās vietas naudas balva – 6000 eiro (4216 lati) – sadalīta starp diviem koriem – vācu kamerkori un zviedru kori.

Jauniešu koris “Maska” saņēmis arī speciālo Somijas komponistu biedrības balvu.

Ozols stāstīja, ka Starptautiskais Haralda Andersena kamerkoru konkurss ir ļoti prestižs konkurss un tajā tiek aicināti piedalīties tikai 12 kori, kuru vidū ir arī profesionāli kori. Koris “Maska” šajā konkursā piedalījās jau otro reizi. Pirmo reizi koris šajā konkursā dziedāja 2009.gadā.

“Protams, ka mēs vēlējāmies uzvarēt, taču tas tik un tā ir liels pārsteigums. Šim konkursam mēs mērķtiecīgi gatavojāmies jau pusgadu iepriekš, katru dienu mēģinot programmu. Tas ir liels, bet patīkams pārsteigums, ka šajā prestižajā konkursā, kurā piedalījās arī profesionāli kori, uzvarēja amatieru jauniešu koris no Babītes,” sacīja kora diriģents.

Konkursā jauniešu koris “Maska” izpildīja dažādu komponistu skaņdarbus, bet finālā klausītāji tika iepazīstināti ar Pētera Vaska darbu “Zīles ziņa”. “Godīgi varu pateikt, ka tik labi koris vēl nekad nav dziedājis. Finālā, izpildot Vaska skaņdarbu, bija sajūta, ka mēs esam viens vesels, tādēļ varu teikt, ka tik labu kori līdz šim vēl nebiju diriģējis, lai gan savā dzīvē man bijis tas gods arī vienu reizi diriģēt Latvijas Radio kori,” stāstīja Ozols.

Konkursa Galā koncertā “Maska” vēlreiz izpildīja Vaska darbu “Zīles ziņa”, pirms tam iepazīstinot somu klausītājus ar skaņdarbu. Skaņdarbs ir par nakti, kad daudzi latvieši tika izvesti uz Sibīriju.

Kora diriģents arī norādīja, ka korim bijusi iespēja uzstāties jaunajā koncertzālē, kur ir 1600 klausītāju ietilpība. Koncertzālē ir fantastiska akustika un tik labā zālē ar tik lielu klausītāju loku koris “Maska” līdz šim vēl nebija uzstājies.

Ceturtajā Starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā no Latvijas piedalījās arī “Swedbank” koris un kamerkoris “Rāte”. Tāpat konkursā piedalījās kori no Dānijas, Zviedrijas, Vācijas, Igaunijas, Somijas, Indonēzijas, Filipīnām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+