×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Jauniešu mēnesis Rīgā aicina iepazīt interešu izglītību


Foto - LETAFoto - LETA

Lai diena pēc mācībām skolām aizritētu saturīgi un netiktu pavadīta vien pie televizora vai datora, Rīgas bērniem un jauniešiem tiek piedāvātas dažādas ārpusklases nodarbības. 


Jo plaši ar tām iepazīstināja nedēļas nogales pasākums “Nāc un piedalies” Vērmanes dārzā, kas tiek rīkots Jauniešu mēneša ietvaros. Pasākumā aģitēja bērnus un jauniešus galvaspilsētas interešu izglītības pulciņos iegūt zināšanas, iemaņas, atvieglot nākotnes profesiju izvēli un iepazīt jaunus draugus.

Piecu stundu garumā Rīgas pašvaldības organizētais pasākums pulcēja daudz bērnu un viņu vecāku. Interešu izglītības pulciņi sevi demonstrēja ne tikai ar skrejlapām, bet arī ar priekšnesumiem un paraugdemonstrējumiem, kas reizē informēja un izklaidēja atnākušos. Rīdzinieks Ģirts, kas uz Vērmanes dārzu bija ieradies ar savu ģimeni, atzina – tā ir ļoti laba prakse, jo rādīt ir nepieciešams – tā bērni labāk saprot, kas viņus varētu aizraut. Viņš uzsvēra, ka bērniem ir iespēja pašiem atnākt un pamēģināt, saprotot, vai tas viņiem derēs un iepatiksies.

Uz skatuves koncertēja interešu pulciņu audzēkņi. To starpā bija deju kolektīvi – “Kamolītis”, “Akvareļi”, mūsdienu deju studija “Mango”, kā arī vairāki vokālie ansambļi – “Ildzēni”, “Rozīnes” un citi.

Sastaptie vecāki bija gandarīti par tik plašu programmu – vairāki uzsvēra, ka ir patīkami atbraukt uz pilsētas centru un redzēt – par bērniem tiek domāts. Arī bērni bija priecīgi iesaistīties aktivitātēs un vienkārši labi pavadīt laiku vai atrast sev jaunu nodarbošanos.

Desmitgadīgā Ieva gan minēja, ka viņai jau ir ārpusskolas aizraušanās – tautas dejas, taču arī šai pasākumā viņa ieguva idejas nākotnei – ja nu dejošana apnikšot un gribēšoties ko citu. Viņas mamma uzsvēra, ka ir pagājis tas laiks, kad vecākiem būtu bērniem jāuzspiež ārpusskolas nodarbošanās, jo daudzi kolektīvi ir bērniem draudzīgi, pretimnākoši un aizraujoši.

 

Uzziņa

Rīgā ir trīspadsmit bērnu un jauniešu centri, kas piedāvā sociālo palīdzību un nodrošina interešu izglītību:

BJC “Altona”, Altonavas 6

BJC “Bolderāja”, Flotes iela 3

BJC “Daugmale”, Jēkapbils iela 19a, brīvā laika centrs – Maskavas 279/7

BJC “IK Auseklis”, Mežciema 41; Silciema iela 3

BJC “Kurzeme”, Slokas 130

BJC “Laimīte”, Sarkandaugavas 22/24

BJC “Mīlgrāvis”, Baltāsbaznīcas 14

BJC “Rīgas Skolēnu pils”, Kr. Barona 99

BJC “Zolitūde”, Ruses 13

Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs “Rīgas Dabaszinību skola”, Ernestīnes 8a

Mākslinieciskās jaunrades centrs “Praktiskās estētikas skola”, Burtnieku 34

Rīgas Jauno tehniķu centrs, Bauskas iela 88

Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”, Annas iela 2

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+