×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Jauniešu narkomānu ārstēšanai papildus piešķir 188 900 eiro (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība sēdē otrdien nolēma jauniešu narkomānu ārstēšanai un rehabilitācijai papildus piešķirt 188 900 eiro, informē Veselības ministrijā (VM).

Ministrijā skaidro, ka papildu nauda nepieciešama, ņemot vērā pēdējā laikā novēroto pacientu pieaugumu ārstniecības iestādēs pēc narkotiku, jo īpaši jauno psihoaktīvo vielu lietošanas. Ņemot vērā to, ka šo vielu lietošana bieži izprovocē psihisku vai citu slēptu saslimšanu, pacientiem jāturpina ārstēties psihiatrijas profila nodaļās ilgāku laiku.

Lai samazinātos to pusaudžu skaits, kuri atkārtoti nonāk ārstniecības iestādēs akūtā stāvoklī kā jauno psihoaktīvo vielu lietotāji, būtiski ir valsts apmaksātas medicīniskās rehabilitācijas iespējas nodrošināt lielākam jauniešu – narkomānu skaitam.

Pateicoties valdībā papildu piešķirtajiem 62 600 eiro, medicīnisko rehabilitāciju šā gada otrajā pusgadā būs iespējams nodrošināt 60 pusaudžiem narkomāniem. Savukārt lai nodrošinātu narkoloģiskās un toksikoloģiskās palīdzības sniegšanu jauno psihoaktīvo vielu lietotājiem akūtajā periodā, ārstniecības iestādēm papildus piešķirti 126 200 eiro.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Forši, malači veselības ministrijā sēž! Nav vērts iedziļināties problēmu saknē un novērst to, labāk cīnīties ar sekām! Starp citu, jauna iespēja izveidot vēl vienu ministriju, vai komisiju, ko tauta ar saviem nodokļiem varētu raženi uzturēt. Tā par bargu naudu varētu meklēt problēmu saknes:-)

 2. Ja situāciju noteicējiem šāda problēma nebūtu izdevīga, tad tāda sistēma nemaz netiktu ieviesta!
  Tas ir tikai bizness- nekā personīga, tikai diemžēl tas jau sen nosaka visas civilizācijas nākotni. Nožēlojami pat redzēt, kā daudzi taisnību meklē atsevišķos gadījumos.
  Lai būtu vieglāk kontrolēt sabiedrību, tā ir jāsašķeļ, jānovājina, jāatbruņo, jāapdullina.. Tā ir likumsakarība, kas tiek realizēta jau daudzus gadus.

 3. Labdien!
  Paskaidrojiet man Lūdzu! Kā tas ir… : Cilvēks kuram ir iedzimta smaga sirds kaite, aiziet pie Ārsta ar lūgumu rast risinājumu atbilstoši problēmai (ļoti nopietna operācija domājams), viņam atbild : Atvainojiet cienītais, tas nebūs tik drīz! Bet, ! Narkomāns kurš sprāgst nost, palīdzība tiek piedāvāta 1. vietā. Smieklīgi…

 4. Bērnu jau martā nevarēju vairs pierakstīt uz bezmaksas vizīti pie kardiologa šogad!!! Jo par valsts apmaksātajiem līdzekļiem visas vizītes jau pieteiktas… , protams pa maksu kaut vai rīt. A šādiem .. nauda atrodas, murgs…

 5. Gūžas operācijai pilsonim ,kurš nostrādājis un maksājis nodokļus 54 gadi naudas nav – šiem te atrodas – lai tak beidz savas gaitas šaja pasaulē ,jo nekas labs nebūs nākotnē – visi te kladzina par soc-ekono.p[olit, ‘apstākliem – ar siksnu un bez naudas ,ko atņem slimajiem un pensiem – nemēģinājāt Jūs stulbie vecāki ! Domāju pie piespiedu darba terapijas narkomānija pilnīgi labi kupējās !

 6. Tikai darbs ,disciplīna,sports, izglītība,patriotiska audzināšana un nākotnes perspektīvu skaidra redzēšana var izskaust narkomāniju,bet tas bezizmēra demokrātijas apstākļos nav iespējams.Sacensībā starp valdības sēdē nolemto un narkobaronu aktivitātēm pēdējie būs uzvarētāji.

Draugiem Facebook Twitter Google+