×
Mobilā versija
+6°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Jauniešu pesimisms
 (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Tikai neliela daļa jauniešu savas darba iespējas Latvijā vērtē kā labas.

Tā liecina biedrības “Jaunatnes kompetences centrs” veiktā aptauja. Noskaidrojies, ka vairāk nekā trešdaļa Latvijas jauniešu uzskata, ka viņu iespējas iegūt sev interesējošu darbu Latvijā ir sliktas. Tieši darba iespēju trūkums un zemais atalgojums, viņuprāt, ir galvenais iemesls jaunatnes emigrācijai. No aptaujātajiem 18 līdz 25 gadus vecajiem jauniešiem, 72 procenti norādīja, ka tieši darba iespēju trūkums Latvijā ir viens no galvenajiem iemesliem, kas pamudina jauniešus emigrēt. Atzinīgi savas darba iespējas Latvijā novērtē tikai 16 procenti aptaujāto jauniešu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvijā būs vajadzīgi ceļu būvētāji un remontētāji, šoferi, daži enerģētiķi, daži ārsti. Ekonomisti un juristi nepavisam nebūs vajadzīgi. Pēdējie ir potenciālie pārdevēji veikalos. Varbūt darbu varēs atrast arī nedaudzi mašīnbūvētāji. Būs vajadzīgi mežziņi un mežsargi, kā arī mežstrādnieki. Šur tur Latvijā būs arī lauksaimniecība, galvenokārt Zemgalē. Sievietēm tradicionālo darbavietu būs maz.

  2. pirms četriem gadiem pametu Latviju, jo pabeidzot vidusskolu krievu valodas zināšanas bija nepietiekamas, lai strādatu kaut vai klientu apkalpošanas sfērā (ārpus rimi un maximas). biju strādājusi rimi un ļoti daudzi krievvalodīgo diezgan nedekvāti reģēja, kad uzsāku sarunu latviski.

    un nevajag stāstīt pekstiņus par sēņu lasīšanu vai smagu darbu fabrikās. izaugsmes iespējas šeit ir visiem, kuriem ir pamatzināšanas angļu valodā un kuri redz tālāk par rūpnīcām un aģentūrām. ja nav pamatzināšanu, tad par divu dienu algu var iet valodu kursos, pēc kuriem izsniedz sertifikātu par valodas zināšanām. lai cik brīnumaini neliktos, bet šos kursus iespējams apvienot pat ar pilnas slodzes darbu.
    un galvenais, ja kādreiz negaidīti noplīst kurpju pāris, nav jālauza galva ar jautājumu: “par kādām blusām, lai nopērk citas, ja teju viss atdots par dzīvokli un mēnesis vēl jānodzīvo?” tas tā, par neparedzamajām situācijām dzīvē.

  3. Kad es apmeklēju NVA,tad man darbiniece skaidri un gaiši pateica-Lielākās problēmas atrast darbu un kuri nevar atrast darbu ir tiem kas nesen beiguši skolu un tiem kam pāri 50. Bet TV stāsta tik brīnumus. Kas atliek šiem darba meklētājiem? Tikai emigrēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+