Laukos
Bizness

Jauniešus izglītos mērenā dzeršanā0

Foto – LETA

Latvijas alkohola nozares asociācija (LANA) līdz ar festivālu sezonas sākumu jūlijā un augustā organizē kampaņu “Ballējies ar stilu. Nenolūzti un neizžūsti” ar mērķi izglītot jauniešus par pārdomātu alkohola lietošanu, informē LANA.

Pirmais izglītojošais pasākums notiks festivāļā “Positivus” sestdien, 15.jūlijā Salacgrīvā, Viļņu ielā 26 no plkst. 12 līdz 16, kur ikvienam interesentam būs iespēja izbaudīt virtuālās realitātes spēli, uzzināt par atbildīgiem alkohola lietošanas paradumiem, kas mazina negatīvo ietekmi uz veselību.

Tam sekos līdzīgs pasākums augustā – mūzikas festivāla “Laba Daba” laikā.

Kampaņas organizatori iecerējuši atgādināt, ka jebkura stipruma alkohols ir alkohols un to lietošanā nepieciešama mērenība, kas savukārt ir cilvēka brieduma pazīme.

“No medicīnas nozares ekspertiem saņemam informāciju, ka joprojām pastāv mīti par to, kādā veidā un apjomos alkoholiskos dzērienus drīkst lietot. Mūsu vēlme un uzdevums ir izglītot sabiedrību, mudinot lietot alkoholu ar mēru, kā arī pievērst uzmanību tam, ka jādzer ūdens pēc alkoholisko dzērienu, arī alus vai vīna lietošanas,” uzsvēra LANA izpilddirektors Dāvis Vītols.

Sauklis “Nenolūzti un neizžūsti” ir tiešs aicinājums dzert tīru ūdeni, ja ir vēlme lietot alkoholiskos dzērienus. Kampaņas autori atgādina, ka ūdens ir labākā izvēle, jo palēnina noreibšanu un palīdz vieglāk izvadīt no organisma alkoholu, samazinot tā koncentrāciju asinīs.

LANA apvienojušies septiņi Latvijas lielākie nozares uzņēmumi: AS “Latvijas balzams”, SIA “LIVIKO”, SIA “Pernod Ricard Latvia”, SIA “Dunker Latvija”, SIA “Prike Latvija”, SIA “Drinks Distribution”, SIA “Amber Distribution Latvia”.

LA.lv