×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Jauniešus par latviešu folkloru ieinteresēs ar ēnu teātra “šausmu stāstiem”

Publicitiātes fotoPublicitiātes foto

Trešdien, 14. janvārī plkst. 10 Liepājas muzejā notiks ēnu teātra izrāde “Šausmu stāsti latviešu gaumē”, portālam LA.lv pavēstīja muzeja galvenā muzejpedagoģe Liene Putāne.

Putāne stāsta, ka studija “Aģentūra Baringtons K” izrādi izveidojusi gada tumšajā laikā, ko folklorā saucam par veļu laiku. Rudens miglas vāli, kas klāj ielejas un atsevišķās dienās ietin visu apkārtni, simbolizēja senču veļus, kas ierodas savās mājvietās. Tumsas laiks, kas saistījās ar viņsauli, iedvesa cilvēkos bijību.

Ēnu teātra uzveduma būtība vērsta uz tādu latviešu folkloras elementu kā dziesmu, skaitāmpantu, buramvārdu, rituālu un kustību apgūšanu, to integrēšanu mūsdienu dzīves ritmā, rezultātā veidojot uzvedumu – performanci, kurā folkloras elementi savienojas ar mūsdienu modernajām tehnoloģijām.

Ēnu teātra studija “Aģentūra Bartingtons K” darbojas jau trešo gadu, viesojusies arī ārzemēs – Lielbritānijā un Šveicē. Ar šo projektu studija cer rosināt jauniešu interesi par tautas folkloru, veicināt piederības izjūtu Latvijai un uzlabot latviešu valodas runas prasmes, piedāvājot nepiespiestā veidā apgūt tautas tradīcijas un rituālus.

Pēc izrādes skatītājiem, būs iespēja gan piedalīties ēnu teātra veidotajās meistarklasēs, gan iejusties aktieru lomās, tiks arī rīkotas ēnu teātra darbnīcas ar performanci noslēgumā.

Izrādi veidojusi režisore Beata Bērziņa, skatuves kustību pasniedzēja ir Inga Kreicberga. Izrādē piedalās bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem, projekta vadītāja ir Kristīna Lieģeniece.

Uzvedums un darbnīcas paredzētas bērniem un jauniešiem 7 – 15 gadu vecumā, kā arī viņu vecākiem un vecvecākiem.

Biļetes cena pasākumā ir 0.50 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+