×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Jaunietim pēc “spaisa” lietošanas iestājas klīniskā nāve

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā pagājušās nedēļas nogalē nonāca jaunietis, kuram pēc nelegālo augu maisījumu lietošanas bija iestājusies klīniskā nāve, informēja slimnīcā.

“Vēl neatliekamās palīdzības posmā mediķiem izdevās pacientu reanimēt, tomēr viņa stāvoklis joprojām saglabājās galēji smags,” skaidroja Toksikoloģijas un sepses klīnikas reanimatologs Roberts Stašinskis. Jaunietis bija atrasts bezsamaņā savās mājās, vēlāk, jau nākot pie samaņas, viņš stāstīja, ka uzpīpēt bija piedāvājuši paziņas.

Šobrīd pacients turpina ārstēšanos Toksikoloģijas un sepses klīnikā, viņa veselības stāvoklis pakāpeniski uzlabojas.

Slimnīcā joprojām katru dienu tiek ievesti pacienti, kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība pēc nelegālo augu maisījumu jeb tā dēvēto “spaisu” lietošanas.

Kā norāda Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs, neskatoties uz virkni valstiskā līmenī veiktajiem pasākumiem psihoaktīvo augu maisījumu izplatīšanas ierobežošanai, slimnīcā joprojām ikdienu mediķu palīdzība nepieciešama vairākiem cilvēkiem ar tādām izpausmēm kā halucinācijas, neadekvāta un nekontrolējama uzvedība, paaugstināta nervozitāte, agresivitāte un citas pazīmes, kas rada aizdomas par psihoaktīvo vielu lietošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+