Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
© Petair – Fotolia.com

Jaunjelgavā cietušais skolēns mācās Rīgā, varmākam jāskolojas mājās 0

Pagājušā gada pavasarī Jaunjelgavas vidusskolā no vecāko klašu skolēnu uzbrukuma cietušais zēns šoruden sācis mācības kādā Rīgas skolā, šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātiem stāstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Millere.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Millere minēja, ka zēna māte izvēlējusies pārcelties uz Rīga, kur iekārtojusi dēlu skolā, taču sievietes jaunākais dēls kopā ar vecmāmiņu turpina dzīvot Jaunjelgavā.

VBTAI speciālisti ir sazinājušies ar māti, taču viņa kategoriski atteikusies izpaust informāciju par tagadējo dzīvesvietu. Ņemot vērā to, ka inspekcijas darbinieki nav īsti droši par ģimenes tagadējo modeli, VBTAI nosūtījusi vēstuli Jaunjelgavas sociālajam dienestam, lai saprastu, vai un kāda palīdzība būtu nepieciešama šai ģimenei.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt pirmklasnieka piekaušanā vainotajam zēnam, kurš ir no Vecumnieku novada, tiek nodrošināta mājapmācība, proti, pedagogs trīs reizes nedēļā dodas pie zēna uz mājām, bet reizēs, kad viņam jākārto pārbaudes darbi, tad, vienojoties ar skolu, tiek nodrošināta zēna ierašanās skolā.

Millere minēja, ka Jaunjelgavas vidusskolā piedzīvotais konflikts un tā risināšana parādīja problēmu starp atbildīgajiem dienestiem un darbiniekiem, jo nenotika starpinstitūciju sadarbība.

“Sākumā varbūt šķita, ka ar vardarbīgā zēna mammu neveidojas sadarbība, jo viņa tā vietā, lai ieklausītos, uz skolu gāja ar pretenzijām un draudiem, taču tagad viņa ieklausās rekomendācijās. Šāds pārpratums radās, jo tā vietā, lai skola mammai sniegtu visu informāciju par viņas dēlu, stāstīja tikai pozitīvās lietas, negatīvo uzvedību noklusējot, līdz ar to mātei, kas visu laiku par savu bērnu dzirdējusi tikai labas atsauksmes, ir nesaprotami, ka viņam ir cita uzvedība,” deputātiem klāstīja VBTAI pārstāve.

Jau ziņots, ka aprīlī Jaunjelgavas vidusskolā notika incidents, kurā piekauts 1.klases skolēns.

Valsts policija bija ierosinājusi piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus diviem nepilngadīgajiem, kuri Jaunjelgavas vidusskolā nodarīja miesas bojājumus 1.klases skolēnam.

Gan Vecumnieku novada domes administratīvā komisija, gan Jaunjelgavas novada domes Administratīvās komisija no policijas saņemtajā lietā konstatēja noilgumu attiecībā uz zēnu pārkāpumiem, tāpēc sestās klases zēniem sodu nepiemēroja, bet viņu mātēm piemēroja naudas sodus.

Reklāma
Reklāma

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka 22.aprīlī policijā saņemtas ziņas par miesas bojājumu nodarīšanu mazgadīgam Jaunjelgavas vidusskolas skolēnam, kuru fiziski iespaidojuši divi nepilngadīgie vecāko klašu audzēkņi.

Lietā veikta pārbaude, tostarp saņemts tiesu medicīnas eksperta atzinums, kurā norādīts, ka cietušajam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, kas nav radījuši nopietnus fiziskās veselības traucējumus.

Izvērtējot pārbaudes rezultātus un tiesu medicīnas eksperta atzinumu, konstatēts, ka abi nepilngadīgie izdarījuši administratīvo pārkāpumu, kas paredzēts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā – maznozīmīgu miesas bojājumu tīša nodarīšana. Līdz ar to atbildīgajām Vecumnieku un Jaunjelgavas pašvaldību institūcijām tika nosūtīta administratīvā pārkāpuma lieta, lai lemtu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu abiem nepilngadīgajiem.

Administratīvā pārkāpuma protokols tika noformēts arī abu nepilngadīgo mātēm par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, kas paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas sodu līdz simts latiem. Lēmums tika nosūtīts izskatīšanai atbildīgajām pašvaldību institūcijām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.