×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Jaunlaulātie paaugstinājuši Gaiziņkalnu (3)

Foto - Agris VeckalniņšFoto - Agris Veckalniņš

Valsts zemes dienests informē (VZD), ka saņēmis jaunlaulāto Saulīšu iesniegumu ar paziņojumu, ka tas savā kāzu dienā devies uz Gaiziņkalnu un paaugstinājis Latvijas augstāko kalnu no 311,6 līdz 311,8 metriem.

Saulīšu pāris nu aicina veikt labojumus arī topogrāfiskās informācijas datubāzē un “lepni pasniegt šo faktu visai pasaulei”. VZD priekšlikumu pāradresējis par kartēšanu atbildīgajai Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrai (LĢIA). “Mēs uzskatām, ka Latvija ir pelnījusi lielāku kalnu. Tāpēc, izmantojot augstākā labuma zemi no sava piemājas dārziņa, mēs veicām zemes uzbērumu kalna augstākajā vietā,” paziņojumā iestādēm informē Saulīšu ģimene. LĢIA Informācijas un pakalpojumu nodaļas vadītāja vietniece Liene Savčenko gan atsaka, ka tāpēc uz kalnu neviens ar ģeodēziskajiem instrumentiem bruņojies speciālists nedosies: “Mēs kalnus neuzmērām. Mēs zīmējam kartes. Ja, fotografējot no gaisa, tiks konstatēts, ka Gaiziņš kļuvis augstāks, tad tā arī kartē būs.”

Jāatzīmē, ka Latvijas aerofotografēšana no 1500 – 2000 m augstuma tiek veikta trīs gadu ciklā un darbus veic konkursa kārtībā uzvarējušais Polijas uzņēmums “MGGPAero”. Tas izgatavo aerofotouzņēmumus, no kuriem pēc tam ar specializētām, šim mērķim domātām datorprogrammām rada ortofotokartes – zemes virsmas attēlus, kuros novērsti visi sagrozījumi, kas rodas ainā fotografēšanas brīdī ainas slīpuma un reljefa ietekmes dēļ. Tos tad tālāk arī izmanto topogrāfisko karšu izstrādei. Zīmīgi, ka Vid­zemes augstienes un tātad arī Gaiziņa aerofotografēšana ir ieplānota tieši šogad. Tad arī varēs pateikt, vai Saulīšu ģimenes pūliņi bijuši tā vērti. Karšu apgāda “Jāņa sēta” galvenā redaktora vietnieks Mareks Kilups no kartogrāfa redzespunkta gan tādu zemes uzbēršanu komentē kā “vardarbību”, taču bez tālejošām sekām: “Tas nav diez ko nopietni ņemami un to nez vai kāds ņems vērā. Tas tāds normāls kāzu joks. Ja tur kāda zemes čupiņa ir, tad lietus to noskalos un tās vairs nebūs.” Visādā ziņā “Jāņa sētas” kartēs attiecībā uz Gaiziņu nekas nemainīsies.

saulisi_4

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Beram vēl,.. Pamazām, pamazītēm uzcelsim vēl lielāku un varenāku. Būs mums vienīgais
    kalns, kas aug!
    Smieklīgs joks 😉

  2. Kaut ko glupāku laikam vairs nevar izdomāt! Tagad katrs, kam ienāks prātā, aizvedīs savu zemes vai akmeņu kravu un pateiks, ka paaugstinājis par 20 cm!!!

    • Bet vismaz kāda jautra ziņa uz visu citu vienādo ziņu fona. Bēgļi, pedofili, “Prāta Vētra” Krievijā – par to vien citādi tikai gaudojam…

Draugiem Facebook Twitter Google+