×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Jaunmārupes biogāzes ražotnē bojāgājušie darbinieki nav lietojuši gāzmaskas (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vakar Jaunmārupē lauksaimniecības produktu ražotāja SIA “Sabiedrība Mārupe” biogāzes koģenerācijas stacijā bojāgājušie darbinieki nav lietojuši gāzmaskas, šorīt Latvijas Radio pastāstīja Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāvis Uģis Kozlovskis.

Pēc viņa teiktā, sākotnējā informācija liecina, ka biogāzes koģenerācijas stacijas darbiniekiem vai nu nebija nodrošināti individuālie aizsardzības līdzekļi – gāzmaskas – vai arī šie līdzekļi vienkārši netika lietoti.

Tieši gāzmasku nelietošana, visticamāk, izraisījusi negadījuma smagās sekas. Tomēr tā ir tikai sākotnējā versija, bet precīzi notikušā apstākļi tiks skaidroti izmeklēšanā, kas VDI turpinās, Latvijas Radio sacīja Kozlovskis. Viņš piebilda, ka strādāšana biogāzes koģenerācijas stacijā nav bīstama, ja vien tiek lietoti pareizie aizsardzības līdzekļi.

Jau ziņots, ka vakar vakarā Jaunmārupē, lauksaimniecības produktu ražotāja SIA “Sabiedrība Mārupe” biogāzes koģenerācijas stacijā, veicot iekārtu apsekošanu, bojā gājuši divi cilvēki, bet viens cietis.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste, glābēji informāciju par negadījumu Mazcenu alejā 37 saņēmuši plkst.16.56 un, ierodoties notikuma vietā, jau pamanījuši no ēkas iznestu vienu cilvēku bez dzīvības pazīmēm.

Pārmeklējot koģenerācijas staciju, tika atrasts vēl viens cietušais, kura dzīvību ārstiem glābt neizdevās.

Abi bojāgājušie bijuši vecumā ap 30 gadiem un strādājuši uzņēmumā SIA “Sabiedrība Mārupe”, pastāstīja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks Toms Sadovskis.

Trešais cietušais centies savus kolēģus izglābt, bet arī saindējies ar gāzi un nogādāts slimnīcā, viņa dzīvībai briesmas nedraudot.

Par notikušo ierosināts kriminālprocess, un precīzi notikušā apstākļi tikšot noskaidroti izmeklēšanas laikā.

Apkārtējai videi draudus avārija nav radījusi un koģenerācijas stacija turpinot savu darbu, norādīja Gribuste.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kas ir i biogāze? Vai tā no Krievijas nāk? Kāds sastāvs? Kāds zin?

  2. Gāzmaskas, iespējams, jau atrodas iepirkuma stadījā.

  3. protams, vieglaak visu novelt uz mirushajiem darbiniekiem…, nekaa noskaidrot patiesos iemeslus … vai pliisa, kaada truba uc. iespeejamie iemesli. a te ops uzreiz gazmaskas …

    • šādus gadījumus jāparedz drošības noteikumos, regulāras mācības vajag , trubu plīšanas gadījumā jābūt detektoriem kas uzrāda noplūdi un dabiniekiem diez vai tur vajadzētu tad rādīties, ne?

Draugiem Facebook Twitter Google+