Dabā
Zaļā dzīvošana

Jaunmoku pils aicina piedalīties pavasarīgā fotokonkursā 16

Foto – Vivita Mackus fotogrāfija “Pavasaris jau, garām sals, gavilēt sāk putna balss”

Gaisā ar katru nākamo dienu aizvien vairāk jūtamas pavasara dvesmas, kas aicina putnus atgriezties mājās no siltajām zemēm – tātad arvien lielākas iespējas vērot, pētīt un fiksēt mums apkārtesošos lidoņus. Lai putnu vērošanu padarītu vēl aizraujošāku, Jaunmoku pils izsludina fotokonkursu “Spārnotie kaimiņi”, kurā aicināts piedalīties ikviens foto entuziasts.

Izdrukātas fotogrāfijas A3 formātā kopā ar stāstiem par to uzņemšanu tiks gaidītas līdz 17. aprīlim – nogādājot tās klātienē Jaunmoku pilī (Rīgas – Ventspils šosejas 75. kilometrā) vai Tukuma tūrisma informācijas centrā (Tukumā, Talsu ielā 4), vai sūtot pa pastu (Jaunmokas, Tukuma novads, Tumes pagasts, LV-3931; pasta zīmogs ne vēlāk kā 10. aprīlī). Konkursa nolikums atrodams šeit.

Iesūtītos darbus vērtēs Jaunmoku pils un Tukuma Tūrisma informācijas centra darbinieki, kā arī profesionāli ornitologi Darbi tiks vērtēti divās grupās – skolēnu un pieaugušo, savukārt profesionālu ornitologu fotogrāfijas tiks vērtētas atsevišķi. Labāko apbalvošana notiks 21. aprīlī Jaunmoku pilī, tradicionālās Putnu dienas ietvaros. Vairāk informācijas – muzejs@jaunmokupils.lv vai 26123881.

Fotokonkurss “Spārnotie kaimiņi” Jaunmoku pilī notiek jau trešo gadu – 2015. gadā tas tika aizsākts kā iniciatīva, kas veicinātu Latvijas iedzīvotāju pievēršanos dabas vērošanai un fotografēšanai. Pirmajā gadā konkursa galveno balvu ieguva Gatis Vilbrants ar darbu „Caps”, bet 2016. – Vivitas Mackus fotogrāfija “Pavasaris jau, garām sals, gavilēt sāk putna balss”.

LA.lv