×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Jaunmoku pils jubilejā – svētki un Baha kamermūzika (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad aprit 115 gadi, kopš Tukuma pusē uzcelta pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta būvētā, kādreizējā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda medību pils – Jaunmoku pils. Pašā skaistākajā liepziedu laikā, 10. jūlijā, pils jubileju atzīmēsim ar Dārza svētkiem pils parkā un Baha kamermūzikas festivāla īpašo vasaras koncertu Kolonnu zālē.

Svētku dienas programmā iekļautas izstādes pilī un parkā, koncerti, tradicionālu un netradicionālu tautas tērpu izrādīšana, skaistu un neparastu lietu tirdziņš, retro velo un auto parādes, nodarbības bērniem un tiem, kuri dzīvi tver ar aizrautību, kinofilmu demonstrējumi un dažādas citas aktivitātes dabas un dzīves baudītājiem. Dienas aktivitātēs ieeja ir bez maksas.

Savukārt svētku vakara programmā Kolonnu zālē izskanēs Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla tradicionālais vasaras koncerts. Šajā reizē tas veidots jubilejas gaisotnē, trīs daļās, katrai no tām radot savu īpašo atmosfēru un stilistisko noskaņu.

“Baha mūzikas vasaras koncerti jau septiņus gadus notikuši Jaunmoku pils dārza svētkos, un man ir prieks, ka arī pils jubilejas gadā jau astoto reizi varam aicināt klausītājus uz īpašu Baha kamermūzikas festivāla notikumu,” teic programmas mākslinieciskā vadītāja un Baha kamermūzikas festivāla direktore, klavesīniste Aina Kalnciema, piebilstot, “pils 115 gadu pastāvēšanas laika posms neiesniedzas baroka laikā, tāpēc šogad baroka mūzikai līdzās būs arī citu laikmetu kompozīcijas. Būs daudzveidīga muzikālā programma un savstarpēji visai atšķirīgi, interesanti pašmāju mākslinieki.”

Koncerta pirmo daļu atklās pašas Baha kamermūzikas festivāla saimniece Ainas Kalnciemas atskaņotā klavesīnmūzika. “Man ir liels prieks, ka koncerta pirmajā daļā muzicēs arī Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrants, akordeonists Antons Gračkovs. Akordeonam ir ļoti plašas iespējas – tas var atskaņot ne tikai taustiņiem un ērģelēm rakstītu mūziku, bet arī negaidītu, eksperimentālu mūsdienu mūziku. Antons ir ļoti talantīgs jauns un arī vispusīgs mūziķis, piedalījies dažādos starptautiskos konkursos, muzicē dažādos, arī neprastos ansambļos. Akordeons arvien biežāk kļūst populārs mūsu valstī un iekaro savu vietu koncertzālēs.” Antona Gračkova sniegumā skanēs gan Baha, gan Dmitrija Šostakoviča, gan mūsdienu skaņražu kompozīcijas.

Koncertā otrajā daļā piedalīsies starptautiski pazīstamā vokālā grupa “Latvian Voices”. “Viņu repertuārā ir pašu ansambļa dalībnieču radīti latviešu tautasdziesmu aranžējumi, arī vācu tautas melodijas, kā arī ļoti interesanta klasisko melodiju virkne – Bahs, Mocarts, Bizē, Pahelbels un Štrauss,” atklāja Kalnciema.

Koncertu noslēgs “Sinfonietta Rīga” pūtēju kvintets: Ilona Meija, Pēteris Endzelis, Guntis Kuzma, Artūrs Šulcs un Jānis Semjonovs. A. Kalnciema piebilst: “Lai programma būtu vēl interesantāka, viņi pieaicinājuši arī saksofonistu Arvīdu Kazlausku. Šī būs nudien spilgta, atraktīva un temperamentīga mūsdienu mūzika – Karabušs, Fransē, D’rivera. Šajā Baha kamermūzikas koncertā vēlējos dot iespēju gan spilgtiem mūsu zemes mūziķiem, gan klausītājiem – baudīt visdažādāko mūziku svētku gaisotnē. Jaunmoku pilī valdošā atmosfēra viennozīmīgi ir ārkārtīgi jauka, un liels ir prieks atgriezties tur atkal un atkal.”

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 10. VII 18.00

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6 un 15

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai Jaunmoku pils ir Kalnciema kundzes privātīpašums?
    Viņa tur tik apnīkstoši bieži koncertē…
    Nav interesanti! Nebraukšu!

  2. Diezvai braukšu. Viņi tur tādi lecīgi…

Draugiem Facebook Twitter Google+