×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Jauno arhitektu diplomdarbi – no Liepājas līdz Abū Dabī

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Piektdien, 27. janvārī, plkst. 17.30 Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē (RTU APF) atklās jauno arhitektu diplomprojektu izstādi “29 arhitekti”, kā arī tās katalogu, LA.lv uzzināja RTU.

No Liepājas fortiem līdz mošejai Abū Dabī – tik plaša ir 29 šā gada RTU APF absolventu diplomprojektos skatīto tematu ģeogrāfiskā daudzveidība. Diplomprojektos aptvertas gandrīz visas arhitektu darbības jomas: kultūras mantojuma saglabāšana un ilgtspējīga attīstība, jaunbūves un kompleksi teritoriju attīstības plānojumi.

Jaunie arhitekti diplomdarbos atdzīvina kultūrvēsturisko mantojumu, mainot vēsturisko ēku funkcijas, tās modernizējot, atjaunojot zudušos elementus, radot jaunus apjomus un labiekārtojot teritoriju.

“Krista Kranciņa Popes muižas teritorijā piedāvā izveidot alternatīvās izglītības, rakstnieku un valodniecības pētniecības centru, viesu namu un novadpētniecības muzeju, savukārt Kārlis Graudiņš bijušās “Kimmels Riga” alus darītavas rūpniecisko teritoriju iesaka transformēt par mūsdienīgu kultūras, konferenču un biznesa centru,” piemērus min RTU pārstāve Evita Serjogina.

Reiņa Pakuļa veidotā Smiltenes bibliotēkas ēka sastāv no viena plastiska apjoma, kas organiski iekļaujas pilsētas ainavā. Nils Remess izpētījis islāma un musulmaņu paražas un Shamps centrālā parka īpatnības Abū Dabī un izveidojis piedāvājumu ikoniskai Jumma mošejas jaunbūvei, kas kalpo par pāreju no sabiedriskā parka uz intensīvi apdzīvotu urbānu rajonu. Savukārt Kristīne Obodova pievērsusies sabiedrībā aktuālam tematam – Lielo kapu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai – un piedāvā tur veidot Rīgas Sepulkrālās kultūras muzeju.

Arī teritoriju attīstības projektos respektēta vides integritāte un identitāte. Jelena Šopiak piedāvā restaurēt Liepājas Dienvidu fortu un izvietot tajā fortu vēstures muzeju, paredzot arī divus jaunus būvapjomus mākslas galerijai un muzeja lasītavai. Bet Jānis Pomerancevs aicina rīdziniekus piedalīties jaunas vietzīmes radīšanā Lucavsalā, kur viņš saskata potenciālu izveidot ekoostu ar daudzveidīgām atpūtas, kultūras, amatniecības un izglītības aktivitāšu iespējām.

APF dekāns profesors Uģis Bratuškins atzinīgi vērtē jauno kolēģu izmantoto līdzsvaroto pieeju un cer, ka “savās profesionālajās gaitās viņi spēs neapmaldīties pārnacionālo tendenču kosmopolītiskajās klišejās un nostiprinās savu individuālo rokrakstu, respektējot lokālos un reģionālos formveides principus”.

Diplomprojektu izstāde būs apskatāma no 27. janvāra līdz 3. martam RTU APF 1. stāva ātrijā, Ķīpsalas ielā 6. Izstādi atbalsta “Forbo Flooring”, SIA “Progetto”, “Red Bull”, savukārt diplomprojektu kataloga izdošanu – Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+