Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
20. marts, 2015
Drukāt

Jauno cietumu Liepājā projektēs Daugavpils uzņēmums “Rem Pro” (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Jauno cietumu Liepājā projektēs Daugavpils uzņēmums “Rem Pro”, kas piektdien parakstīs līgumu līgumu par topošās ieslodzījuma vietas projektēšanu. Līguma kopējā summa ir 737 373 eiro (bez PVN).

Kā informē Tieslietu ministrijā (TM), SIA “Rem Pro” līgumu parakstīs ar Igaunijas valsts uzņēmumu “Riigi Kinnisvara AS”, ar kuru TM pērn aprīlī noslēdza sadarbības līgumu par koncepcijas izstrādi Liepājas cietuma kompleksam.

“Rem Pro” un Igaunijas uzņēmuma līgums paredz izstrādāt projektu pirmajam modernajam cietumam Latvijā, kā arī tā infrastruktūru. Projektēšanas darbus plānots pabeigt līdz 2016.gada aprīlim.

“Prieks, ka tik apjomīgā projektā uzvarējis uzņēmums no Latgales reģiona, ņemot vērā to, ka šis ir tiešām vērienīgs projekts un pirmais šāda tipa cietums Latvijā. Viennozīmīgi esam gandarīti arī par produktīvo sadarbību ar igauņu kolēģiem, kas spēj sniegt vērtīgus padomus un noderīgu informāciju, jo Igaunija ir to valstu vidū, kur šāds cietums ir jau uzbūvēts,” saka TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Viņš arī norāda, ka pēc cietuma projekta saņemšanas 2016.gada aprīlī plānots organizēt jaunu iepirkumu cietuma būvniecībai. “Tas būs starts jau reāliem darbiem, lai arī Latvijā līdz 2018.gada beigām būtu moderns un mūsdienu prasībām atbilstošs cietums,” saka ministrijas valsts sekretārs.

TM atgādina, ka “Riigi Kinnisvara AS” iepirkumu izsludināja pagājušā gada 5.decembrī, un tā laikā saņemti deviņi pieteikumi no Latvijas un citu valstu uzņēmumiem.

2014.gada aprīlī uzņēmums “Riigi Kinnisvara AS” un TM parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz izstrādāt koncepciju Liepājas cietuma kompleksam. Vienošanās paredz projektēšanas darbu sagatavošanu, projektēšanas konkursa rīkošanu, kā arī projekta vadību.

Jaunais cietums būs pirmais šāda tipa cietums Latvijā, un tas paredzēts 1200 ieslodzītajiem, piebilst TM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. …..bez starpniekiem krējuma nolaizīšanā nevar ,vismaz Latvijā?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+