×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Jauno diriģentu un mūziķu saspēle

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 22. martā pulksten 16.00 J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina uz simfoniskās mūzikas koncertu “Jaunie diriģenti”, portālam LA.lv pavēstīja JVLMA Koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.

Šajā koncertā kopā ar JVLMA simfonisko orķestri uzstāsies lieliski jaunie mūziķi – solisti Edgars Vaivods un Elvijs Endelis (abi – timpāni) daudzsološo diriģentu Krišjāņa Kārkliņa un Gunta Kuzmas vadībā. Koncertprogrammā iekļauti četri ļoti atšķirīgi skaņdarbi. Piedāvātās mūzikas daiļums raksturojams ar emocionalitāti, azartiskumu un melodisku skaistumu. Vienā flangā romantisms – Franča Šūberta tik skaistā un tik traģiskā “Nepabeigtā simfonija” un Mihaila Gļinkas poētiskais, lidojošais Valsis fantāzija. Otrā – košā un efektīgā Igora Stravinska svīta no baleta “Ugunsputns” un pavisam vēl nepazīstams darbs, līdz ar to koncerta lielākā intriga – vācu jaunās paaudzes komponista Derika Listemaņa koncertfantāzija “Insignium” orķestrim un diviem solistiem – sitaminstrumentālistiem. Abiem jaunajiem diriģentiem šī programma reizē ir arī bakalaura studiju noslēguma eksāmens.

Jāatzīmē, ka JVLMA simfoniskais orķestris spilgti pieteicis sevi kā profesionāls kolektīvs, kas tā mākslinieciskā vadītāja Andra Vecumnieka vadībā un sadarbībā ar spožiem pašmāju un ārvalstu diriģentiem ik gadu īsteno vairākas mākslinieciski augstvērtīgas un profesionāli atskaņotas koncertprogrammas.

Diriģents Guntis Kuzma absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas klarnetes klasi pie profesora Sigurda Circeņa un papildinājies daudz un dažādās meistarklasēs pie pasaules labākajiem klarnetistiem. G. Kuzma mācījies arī Stokholmas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, ir daudzu prestižu klarnetes spēles konkursu laureāts. Kopš 2008. gada LNSO klarnešu grupas koncertmeistars, kā arī Simfonietta Rīga pirmā klarnete. Šogad G. Kuzma absolvēs Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura programmas simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi pie Mārtiņa Ozoliņa.

Diriģents Krišjānis Kārkliņš absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas klasi pie docētāja Andra Veismaņa. Savu izglītību K. Kārkliņš papildinājis, stažējoties Pēterburgas konservatorijā pie prof. Aleksandra Aleksejeva un ERASMUS studijās Igaunijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Paula Megi. Šogad K. Kārkliņš absolvēs Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura programmas simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi pie Andra Vecumnieka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+