×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Jauno filmu režisoru un operatoru diplomdarbu skate


Kad jau atkal uzvirmojušas runas par kino nozares nākotni ne tikai 2013. gadā, Latvijas Kultūras akadēmijas Filmu režijas un TV un video operatoru mākslas absolventi demonstrēs savas filmas, kuru tapšanā piedalījušies arī pazīstami aktieri, piemēram, Mārtiņš Vilsons, Varis Vētra, Baiba Broka, Jānis Skanis un citi.

 

Kā sola pasākuma rīkotāji, katrs varēs atrast filmu savai gaumei, jo pārstāvēti ir dažādi žanri – būs gan komēdijas, gan drāmas, un neiztikt arī bez dokumentālā kino. Pavisam kopā ir 11 filmas, un, kā uzmundrinoši apgalvo viens no filmas autoriem Jānis Ābele: „Daudzi mūs sauc par latviešu kino nākotni, bet mēs gribam parādīt, ka esam jau klāt! Mēs esam tagadne!” Bez viņa savas filmas demonstrēs arī citi jaunie filmu autori – arī Liene Linde („Četri mielasti”), Madara Dišlere („Vējš pelēkās priedes nolauza”), Gundars Jakobsons („Robeža”) un Armands Zelčs („Augustas”).

Kā uzsver režijas kursa vadītājs Pēteris Krilovs, „Kādi viņi būs – visjaunākā Latvijas filmu mākslas paaudze? Pirmkārt, viņi nebūs vientieši un malā sēdētāji. Viņi iemācījās runāt par savām jūtām un attieksmi. Viņi nicina mākslas spekulācijas, ir dziļi un arī prasīgi pret sevi. Pats galvenais, ko viņi saprata, ka bez spītības, melnā darba un lielām prasībām pret sevi paši – nekas viņiem tāpat rokās neiekritīs.”

 

UZZIŅA:

No 26. līdz 28.novembrim kinoteātrī „Splendid Palace”, ieeja – bez maksas

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+