×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

Jauno mācību saturu izmēģināt piesakās 220 bērnudārzi un skolas (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs attēls

Jaunā kompetenču pieejā balstītā mācību satura aprobācijai pieteikušās vairāk nekā 220 pirmsskolas izglītības iestādes un vispārizglītojošās skolas, aģentūra LETA uzzināja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Minēto izglītības iestāžu skaitu aprobācijas procesam nominēja 97 pilsētu un novadu pašvaldības.

Projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa pauda gandarījumu par lielu atsaucību, uzsverot, ka tas apliecina gan pašu izglītības iestāžu, gan pašvaldību vēlēšanos iesaistīties mācīšanas pieejas maiņas procesā un pašiem būt šo pārmaiņu autoriem.

Otrajā kārtā VISC veiks atlasi no visām pašvaldību piedāvātājām izglītības iestādēm, lai satura aprobācijai virzītu ne mazāk kā 80 pirmskolas izglītības iestāžu un vispārizglītojošo skolu komandas. Janvāra sākumā skolas, kuru komandas uzsāks mācību satura aprobāciju, saņems informāciju par tālākiem soļiem.

Mācību satura aprobācijas galvenais mērķis ir sekmēt kopīgu mācību darba plānošanu katras izglītības iestādes līmenī, izstrādāt un izmēģināt mācību darba organizācijas modeļu paraugus, noskaidrot faktorus, kas sekmē vai kavē kompetenču pieejas īstenošanu skolas līmenī, lai šo pieredzi varētu pārņemt citās skolās.

Aprobāciju plānots sākt 2017./2018.mācību gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Un kāpēc tikai pašvaldību bērnudārzi? Kāpēc ne privātie arī?

  2. Vai vecāki piekritīs, ka viņu bērnus pakļaus šiem izmēģinājumiem? Jaunais saturs paredz bērnu agresīvu seksualizāciju jau no pirmsskolas! Bērniem mācīs masturbēt un izmēģināt visādas perversijas. Pie kam viss būs jāapgūst praktiski, kā to paredz šī jaunā kompetenču pieeja. Attopieties! Skolām,kuras piekritīs šim vājprātam, tiks piešķirts finansējums, un tāpēc tās piesakās. Bet vecāki pat nenojauš, kas tur tiks apgūts!

Draugiem Facebook Twitter Google+